Poniedziałkowe spotkanie ułożyło się po myśli "Złotych Rycerzy", którzy po pierwszej tercji prowadzili 2:0. W 14. minucie bramkę zdobył Tomas Tatar, a w 18. Jonathan Marchessault.

 

27-letni Marchessault był bohaterem tego meczu, bowiem w 49. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców. Była to odpowiedź na gola, którego kilkadziesiąt sekund wcześniej uzyskał Kyle Connor.

 

W play off Marchessault ma w dorobku sześć bramek i w sumie 15 punktów, zaś w sezonie zasadniczym strzelił 27 goli i łącznie 75 pkt.

 

Zespół z Las Vegas zrewanżował się Winnipeg Jets za sobotnią porażkę 2:4. Wówczas gospodarze prowadzili 3:0 po niespełna ośmiu minutach. Teraz znów rozpoczęli grę z dużym impetem.

 

"Zaatakowali nas i grali bardzo szybko" - powiedział bramkarz Marc-Andre Fleury, który trzy razy sięgnął po Puchar Stanleya z Pittsburgh Penguins. "W pierwszych siedmiu minutach Fleury miał trzy-cztery świetne interwencje" - stwierdził trener Golden Knights Gerard Gallant.

 

Dwa trafienia jego podopiecznych w pierwszej odsłonie "ułożyły" poniedziałkową konfrontację. Kolejny mecz w środę na lodowisku Golden Knights.

 

W finale na Wschodzie drużyna Washington Capitals prowadzi z Tampa Bay Lightning 2-0. Oba zwycięstwa odniosła na wyjeździe.