Transferowy hit! Amerykanin wzmocnił Asseco Resovię Rzeszów

Siatkówka
Transferowy hit! Amerykanin wzmocnił Asseco Resovię Rzeszów
fot. Cyfrasport

Działacze Asseco Resovii Rzeszów budują drużynę na nowy sezon. We wtorek ogłoszono, że nowym zawodnikiem tej drużyny będzie amerykański rozgrywający Kawika Shoji.

Shoji wspólnie z Rafaelem Redwitzem stworzy duet rozgrywających w zespole Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2018/19. Amerykanin podpisał dwuletni kontrakt.

 

 

Urodzony w Honolulu Shoji swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Outrigger Canoe Volleyball Club, skąd przeniósł się na Stanford University. W 2010 wspólnie z drużyną uniwersytecką sięgnął po mistrzostwo NCAA, a także otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika roku NCAA. Najdłużej w swojej karierze reprezentował barwy SCC Berlin (mistrzostwo Niemiec 2012, 2013, 2014, wicemistrzostwo Niemiec 2015, brązowy medal Ligi Mistrzów 2015). W kolejnych latach występował w lidze tureckiej (brązowy medal mistrzostw Turcji 2016) i rosyjskiej (brązowy medal mistrzostw Rosji 2017), a ubiegły sezon spędził w Gi Group Monza, skąd przenosi się do Asseco Resovii.

 

Shoji jest wielokrotnym reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Z drużyną narodową wygrał m.in. Puchar Panamerykański (2012), Ligę Światową (2014) oraz Puchar Świata (2015). Amerykanin wspólnie z kolegami wywalczył również brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku, a także Mistrzostwo Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2017 roku.

MC, assecoresovia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie