MŚ 2018: Jeden z powołanych sędziów próbował ustawić mecz!

Piłka nożna
MŚ 2018: Jeden z powołanych sędziów próbował ustawić mecz!
fot. PAP

Sędzia Fahad Al Mirdasi, który znalazł się wśród powołanych na mistrzostwa świata 2018, został dożywotnio zawieszony w Arabii Saudyjskiej. Tamtejsza federacja domaga się od FIFA usunięcia go z listy arbitrów rosyjskiego mundialu. Powodem próba ustawienia meczu w ojczyźnie.

32-letni Al Mirdasi to jeden z najbardziej znanych arbitrów piłkarskich Arabii Saudyjskiej. Prowadził m.in. spotkania igrzysk w Rio de Janeiro i ubiegłorocznego Pucharu Konfederacji. W poprzednim tygodniu miał sędziować finał Pucharu Króla (Al Ittihad z Al Faisaly), ale okazało się, że próbował ustawić wynik spotkania. Powiadomione zostały władze związku i organy ścigania.

Al Mirdasi został zatrzymany przez policję, a w trakcie przesłuchania przyznał się do próby wymuszenia łapówki. W ojczyźnie został dożywotnio zawieszony, a komisja dyscyplinarna i etyki domaga się od FIFA usunięcia go z listy sędziów mistrzostw świata.

Finałowe spotkanie poprowadził Anglik Mark Clattenburg, szef sędziów w Arabii Saudyjskiej. Piłkarze Al Ittihad wygrali po dogrywce 3:1.

Wśród arbitrów głównych MŚ 2018 jest m.in. Szymon Marciniak.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie