UE może zbanować konta League of Legends graczom poniżej 16 roku życia

E-sport
UE może zbanować konta League of Legends graczom poniżej 16 roku życia
fot. Riot Games

Organy Unii Europejskiej wprowadziły rozporządzenie o ochronie danych (General Data Protection Regulation, czyli w skrócie GDPR). Oznacza to, że konta League of Legends wszystkich użytkowników poniżej 16 roku życia zostaną zablokowane, chyba że ich rodzice bądź opiekunowie wyrażą zgodę na grę podopiecznych w specjalnym mailu.

"Unia Europejska wprowadziła pakiet regulacji prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, które wpływają na gry i konta cyfrowe takie jak to, którego używasz, aby logować się do League of Legends. Jeśli to zdanie cię zainteresowało, wkrótce podamy więcej informacji na temat ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (General Data Protection Regulation - GDPR) i napiszemy więcej o tym, jak zmieniamy sposób przetwarzania twoich danych" - napisało Riot Games w specjalnym oświadczeniu.

Oznacza to, że od 25 maja konta wszystkich użytkowników League of Legends poniżej 16 roku życia zostaną zablokowane aż do czasu osiągnięcia przez nich odpowiedniego wieku.

Możliwe będzie jednak uniknięcie tych przykrych konsekwencji. Rodzice lub prawni opiekunowie małoletnich użytkowników będą mogli odpowiedzieć na maila wysłanego przez Riot Games, w którym zezwolą na grę ich podopiecznych. W takim wypadku konta te nie zostaną zablokowane lub producent odblokuje te, do których zdążył już ograniczyć dostęp.

"Jeśli chcesz tylko dowiedzieć się, co zrobić, by powrócić do grania w League (albo zagrać po raz pierwszy), zaloguj się (albo utwórz konto), a otrzymasz informacje wyjaśniające, jak twoi rodzice mogą wyrazić zgodę na twoje konto League" - poinformował producent gry.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie producenta Riot Games. (TUTAJ)

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze