Wisła Kraków ukarana za mecz z Lechem Poznań

Piłka nożna
Wisła Kraków ukarana za mecz z Lechem Poznań
fot. Cyfrasport

Komisja Ligi ukarała Wisłę Kraków za ekscesy związane z użyciem zakazanej pirotechniki, do jakich doszło podczas meczu 36. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Lechem Poznań. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Niedzielny mecz miał uroczysty charakter, gdyż żegnano dwóch niezwykle zasłużonych dla krakowskiego klubu piłkarzy – Pawła Brożka i Arkadiusza Głowackiego.

 

Nie było się jednak bez groźnych incydentów. W drugiej połowie kibice siedzący w sektorze C odpalili zakazaną pirotechnikę. W efekcie tego ogień przeniósł się na jeden z transparentów. Interweniować musiała straż pożarna, która ugasiła pożar. Zadymienie stadionu sprawiło jednak, że sędzia musiał przerwać grę na kilka minut, a piłkarze udali się do szatni.

 

Komisja Ligi na środowym posiedzeniu nałożyła na Wisłę karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych, a osoby które znajdowały się w sektorze C nie będą mogły pojawić się na stadionie na jednym ligowym meczu. Ponadto zorganizowane grupy kibiców Wisły otrzymały zakaz uczestnictwa w pięciu wyjazdowych spotkaniach ekstraklasy.

 

We wtorek zarząd Wisły podjął decyzję, że do końca września na stadionie nie będzie można używać wielkich flag, tak zwanych sektorówek.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze