Materla poznał rywala na KSW 44!

Sporty walki

Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 sub) jest jedną z gwiazd gali KSW 44 w Ergo Arenie, jednak dopiero teraz poznał rywala, z którym przyjdzie mu stoczyć bój. Szczeciński berserker będzie chciał się odbudować po porażce ze Scottem Askhamem - w Trójmieście zmierzy się z Martinem Zawadą (28-14-1, 18 KO, 5 sub).

Zawada po raz ostatni w klatce zaprezentował się na tej samej gali, co Materla. W Łodzi zwyciężył przez nokaut techniczny z Łukaszem Jurkowskim już po pierwszej rundzie. W ostatnich czterech pojedynkach "King Kong" zanotował trzy wygrane przed czasem, a łącznie ma na swoim koncie 18 triumfów przez nokaut.
 
Zawodnik z Dusseldorfu w przeszłości mierzył się między innymi z Mamedem Khalidovem, Janem Błachowiczem czy Krzysztofem Kułakiem. Na co dzień 34-latek trenuje w niemieckim UFC Gym, gdzie mierzy się z innymi bohaterami KSW - Roberto Soldicem, Erko Junem czy swoim bratem, Davidem.
 
Przed nim ciężki rywal - Materla od lat jest jedną z największych gwiazd organizacji. Przez trzy lata dzierżył pas mistrzowski kategorii średniej, który odebrał mu dopiero Khalidov. Po tej porażce nokautował trzech rywali z rzędu, a zwycięski marsz "Cipao" zatrzymał dopiero Scott Askham. Brytyjczyk rozbił go piekielnie mocnymi kopnięciami na wątrobę i błyskawicznie zakończył walkę na KSW 42.
 
Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle wyczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem. O wakujący pas KSW w wadze piórkowej powalczą Kleber Koike Erbst i Marcin Wrzosek. Na gali wystąpią także Tomasz Oświeciński, Filip Wolański czy Gracjan Szadziński.
 
Skrót ostatniej walki Materli w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie