- Skład zostanie opublikowany o godz. 12, w identyczny sposób jak w przypadku szerokiej kadry, czyli zamieścimy nazwiska na naszej stronie internetowej. Do tego czasu nie zdradzamy żadnych szczegółów. Nie ujawniamy również na razie, którzy piłkarze i kiedy pojawią się w Juracie, zresztą oni będą dojeżdżać systematycznie, w różnym okresie - powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Zgrupowanie w Juracie (treningi na boisku w Jastarni), mające nieco luźniejszy charakter, rozpocznie się w poniedziałek, ale część sztabu kadry pojawi się tam już w niedzielę. Zawodnikom będą mogły towarzyszyć rodziny.

W Juracie przebywać będą przede wszystkim piłkarze, którzy wracają po kontuzjach lub z innych powodów grali niewiele w ostatnich miesiącach. Czyli ogólnie ci, którzy nie byli w regularnym rytmie meczowym. Pojawić się ma też Jakub Błaszczykowski, który do poniedziałku ma jeszcze obowiązki w klubie. Jego VFL Wolfsburg rozgrywa mecze o utrzymanie w Bundeslidze (17 i 21 maja).

28 maja rozpocznie się już "właściwe" zgrupowanie, w Arłamowie. Scenariusz jest identyczny jak przed mistrzostwami Europy 2016 we Francji.

Ostateczny, 23-osobowy skład kadry trener Nawałka ma ogłosić 4 czerwca.

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).