Giro d'Italia: Viviani wygrał po raz trzeci

Włoch Elia Viviani z ekipy Quick-Step wygrał w miejscowości Nervesa della Battaglia 13. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zachował Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Viviani odniósł trzecie zwycięstwo etapowe w tegorocznej edycji Giro, a czwarte w karierze. Najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Irlandczyka Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe) oraz Holendra Danny'ego van Poppela (LottoNL-Jumbo).

Zwycięzca umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji punktowej. Cyklamenową koszulkę lidera wywalczył już w Izraelu, gdzie wygrał etapy do Tel Awiwu i Ejlatu.

W klasyfikacji generalnej czołówka nie drgnęła. Yates wciąż ma przewagę 47 sekund nad zwycięzcą ubiegłorocznego Giro Holendrem Tomem Dumoulinem (Sunweb), a trzeci, ze stratą 1.04, jest Francuz Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

W sobotę kolarze wjadą w Alpy Karnickie. Po pokonaniu czterech przełęczy będą się wspinać do mety na Monte Zoncolan.