Koszmarny debiut Rumaka! Ruch Chorzów rozbił Odrę w Opolu

W 32. kolejce Nice 1 Ligi, Odra Opole w debiucie nowego trenera Mariusza Rumaka została rozbita przez Ruch Chorzów 0:3. Beniaminek na pierwszoligowych boiskach, po stracie gola nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki ze spadkowiczem z ekstraklasy. Dzięki wygranej chorzowianie zachowali teoretyczne szanse na utrzymanie.

Początek piątkowego spotkania był dość senny. Obie ekipy nie potrafiły wykreować czystej sytuacji strzeleckiej. Momentami nieco lepsze wrażenie sprawił Ruch, dla którego był to mecz ostatniej szansy w walce o utrzymanie. Tylko wygrana sprawiała, że „Niebiescy” zachowaliby przynajmniej matematyczne szanse na pozostanie w Nice 1 Lidze.

Goście z każdą minutą coraz śmielej sobie poczynali i ich starania zostały w 28. minucie nagrodzone. Mateusz Majewski, który trafił do Ruchu zimą z rezerw Legii Warszawa, znalazł się w wybornej sytuacji i jej nie zmarnował. Napastnik chorzowian będąc w polu karnym gospodarzy, wykorzystał fakt, że miał dużo miejsca i uderzył nie do obrony. Futbolówka zanim znalazła drogę do bramki po silnym strzale niespełna 26-latka, otarła się jeszcze o poprzeczkę bramki opolan.

Drugiego gola dla przyjezdnych tuż przed przerwą strzelił Mateusz Hołownia. Utalentowany 20-latek, który jest wypożyczony na Cichą z Legii, wykończył piękną trójkową, kombinacyjną akcję zespołu. Dzięki bramkom graczy sprowadzonym ze stołecznego klubu, to podopieczni Dariusza Fornalaka schodzi na przerwę w znacznie lepszych humorach.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół trenera Rumaka nie potrafił odpowiednio zareagować na to co wydarzyło się w pierwszej części. Z kolei Ruch pilnował prowadzenia i starał się kontratakować. Po jednej z akcji goście wywalczyli rzut rożny, który w 77. minucie doskonale wykonali. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, 19-letni obrońca Dominik Małkowski skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Młody gracz, tym samym ustalił końcowy rezultat potyczki otwierającej 32. serię gier w Nice 1 Lidze.

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Bramki: Majewski 28, Hołownia 44, Małkowski 77

Odra: Mateusz Kuchta - Rafał Brusiło, Aleksander Kowalski, Václav Cverna, Łukasz Winiarczyk - Tomáš Mikinič (79' Mateusz Marzec), Rafał Niziołek, Jakub Habusta, Marcin Wodecki (54' David Ledecký) - Szymon Skrzypczak, Bartłomiej Maćczak

Ruch: Nikołaj Bankow - Gracjan Komarnicki, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Mateusz Hołownia - Jakub Kowalski, Michał Walski (77' Patryk Sikora), Maciej Urbańczyk, Mateusz Bogusz, Mello (76' Bartosz Nowakowski) - Mateusz Majewski (89' Artur Balicki)

Żółte kartki: Niziołek, Wodecki, Brusiło - Walski

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec) Widzów: 2000