Początek piątkowego spotkania był dość senny. Obie ekipy nie potrafiły wykreować czystej sytuacji strzeleckiej. Momentami nieco lepsze wrażenie sprawił Ruch, dla którego był to mecz ostatniej szansy w walce o utrzymanie. Tylko wygrana sprawiała, że „Niebiescy” zachowaliby przynajmniej matematyczne szanse na pozostanie w Nice 1 Lidze.

 

Goście z każdą minutą coraz śmielej sobie poczynali i ich starania zostały w 28. minucie nagrodzone. Mateusz Majewski, który trafił do Ruchu zimą z rezerw Legii Warszawa, znalazł się w wybornej sytuacji i jej nie zmarnował. Napastnik chorzowian będąc w polu karnym gospodarzy, wykorzystał fakt, że miał dużo miejsca i uderzył nie do obrony. Futbolówka zanim znalazła drogę do bramki po silnym strzale niespełna 26-latka, otarła się jeszcze o poprzeczkę bramki opolan.

 

Drugiego gola dla przyjezdnych tuż przed przerwą strzelił Mateusz Hołownia. Utalentowany 20-latek, który jest wypożyczony na Cichą z Legii, wykończył piękną trójkową, kombinacyjną akcję zespołu. Dzięki bramkom graczy sprowadzonym ze stołecznego klubu, to podopieczni Dariusza Fornalaka schodzi na przerwę w znacznie lepszych humorach.

 

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zespół trenera Rumaka nie potrafił odpowiednio zareagować na to co wydarzyło się w pierwszej części. Z kolei Ruch pilnował prowadzenia i starał się kontratakować. Po jednej z akcji goście wywalczyli rzut rożny, który w 77. minucie doskonale wykonali. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, 19-letni obrońca Dominik Małkowski skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Młody gracz, tym samym ustalił końcowy rezultat potyczki otwierającej 32. serię gier w Nice 1 Lidze.

 

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Bramki: Majewski 28, Hołownia 44, Małkowski 77

Odra: Mateusz Kuchta - Rafał Brusiło, Aleksander Kowalski, Václav Cverna, Łukasz Winiarczyk - Tomáš Mikinič (79' Mateusz Marzec), Rafał Niziołek, Jakub Habusta, Marcin Wodecki (54' David Ledecký) - Szymon Skrzypczak, Bartłomiej Maćczak

Ruch: Nikołaj Bankow - Gracjan Komarnicki, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Mateusz Hołownia - Jakub Kowalski, Michał Walski (77' Patryk Sikora), Maciej Urbańczyk, Mateusz Bogusz, Mello (76' Bartosz Nowakowski) - Mateusz Majewski (89' Artur Balicki)

Żółte kartki: Niziołek, Wodecki, Brusiło - Walski

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec) Widzów: 2000