MŚ 2018: Skandaliczne plakaty terrorystów! Grożą Messiemu i Ronaldo

Piłka nożna
MŚ 2018: Skandaliczne plakaty terrorystów! Grożą Messiemu i Ronaldo
fot. PAP

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego po raz kolejny dali o sobie znać... Tym razem za sprawą swoich plakatów w wyjątkowo skandaliczny sposób grożą oni Lionelowi Messiemu i Cristiano Ronaldo. Na jednym z nich dwaj najlepsi piłkarze świata pozbawieni są... głów.

Terroryści straszą zdekapitowaniem dwóch najlepszych obecnie piłarzy świata podczas zbliżającego się mundialu w Rosji. Obaj zostali ukazani, gdy leżą na boisku wypełnionego po brzegi stadionu, a nad nimi, z nożami w rękach, znajdują się dżihadyści. Powyżej widnieje zaś napis: "Ziemia nasiąknie waszą krwią".

 Na kolejnym z plakatów widać rękę islamskiego bojownika trzymającą granat, a podpis głosi: "Zwycięstwo będzie należeć do nas".

 Nie są to pierwsze pogróżki dżihadystów tego typu, gdyż wcześniej publikowali już oni podobne grafiki z największymi gwiazdami piłki w roli głównej. W marcu w sieci pojawił się plakat, na którym Messi ubrany jest w pomarańczowy strój więzienny, charakterystyczny dla ludzi uprowadzonych przez ISIS. Przerażająca scena rozgrywała się natomiast na stadionie Łużniki w Moskwie.

 Mistrzostwa świata w Rosji będą rozgrywane w jedenastu miastach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku. Jednym z nich jest St Petersburg, w którym w kwietniu zeszłego roku doszło do zamachu. W wyniku zdetonowania w metrze walizki z materiałami wybuchowymi zginęło wówczas 14 osób.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie