Bałtyk-Karkonosze Tour: Taciak zwycięzcą jazdy na czas

Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) wygrał w sobotę czwarty etap kolarskiego wyścigu Bałtyk-Karkonosze - górską jazdę na czas Kowary - przełęcz Okraj (11,6 km). Nowym liderem został trzeci w czasówce Niemiec Philipp Walsleben (P&S Team Thueringen).

Taciak pokonał trudną trasę w 24.33 osiągając średnią prędkość ponad 28 km/godz. Drugie miejsce, z rezultatem o 24 sekundy gorszym, zajął jego kolega z drużyny CCC Paweł Cieślik. Trzeci rezultat - gorszy od Taciaka o 46 sekund - uzyskał Walsleben, co zapewniło mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po czterech etapach na czele klasyfikacji są nadal uczestnicy udanej akcji z trzeciego etapu. Walsleben wyprzedza Rosjanina Antona Worobiewa (Gazpro/Rusvelo) o 46 sekund i Austriaka Andreasa Grafa (Hrinkow Advarics) o 1.25. Taciak awansował na czwarte miejsce i traci do lidera 2.06.

26. edycja Bałtyk-Karkonosze Tour składa się pięciu etapów. Wyścig zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w Piechowicach.