Pierwsze śliwki robaczywki. Porażka siatkarzy w debiucie Heynena

Polscy siatkarze przegrali z Kanadą 1:3 w towarzyskim meczu rozegranym w katowickim Spodku. Spotkanie to było debiutem nowego selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena.

Mecz Polska – Kanada był głównym akcentem imprezy "Aleja Gwiazd Siatkówki". Polscy siatkarze zainaugurowali w katowickim Spodku sezon reprezentacyjny 2018 i po raz pierwszy zagrali pod wodzą nowego trenera – Vitala Heynena. Belg stery kadry przejął w lutym, a zastąpił na tym stanowisku Włocha Ferdinando De Giorgiego. Polacy zagrali z reprezentacją Kanady, którą prowadzi były selekcjoner Polaków – Stephane Antiga.

Biało-czerwoni rozpoczęli sezon w składzie Fabian Drzyzga, Damian Schulz, Jan Nowakowski, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Artur SzalpukMichał Żurek (libero). Najeżona debiutantami drużyna starcie z Kanadyjczykami zaczęła nerwowo. Po wyrównanym początku premierowej odsłony, przyjezdni odskoczyli na kilka oczek (10:15). Lepsze przyjęcie, skuteczna gra w ataku były mocną bronią ekipy Antigi. Polacy popełniali zbyt wiele błędów własnych (7 pomyłek w polu serwisowym), nie byli w stanie wiele zdziałać i ulegli 20:25.

W drugiej partii obraz gry długo nie ulegał zmianie. Polacy przegrywali 15:18, tym razem jednak zdołali w końcówce odrobić straty (21:21) i seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi. Wojnę nerwów wygrali Polacy (26:24), a mocną bronią gospodarzy był w tej partii blok (6–0 w tym elemencie).

Po dwóch setach Heynen dokonał zapowiadanych wcześniej roszad w składzie. Wpuścił na parkiet Macieja Muzaja, Aleksandra Śliwkę, Grzegorza Łomacza, Kacpra Piechockiego oraz Michała Kubiaka. Niestety, nie wpłynęło to ożywczo na grę gospodarzy. Polacy spisywali się gorzej w ofensywie, a siatkarze spod znaku Klonowego Liścia znów przejęli inicjatywę (12:16, 17:21). Goście mieli piłkę setową przy stanie 20:24, i choć pomylili się w trzech kolejnych akcjach, ale za czwartym podejściem Graham Vigrass skutecznym atakiem ustalił wynik na 23:25.

W czwartej odsłonie, po obiecującym początku Polaków(7:4), rywale odrobili straty (10:10) i znów zaczęli dyktować warunki (12:15). Polacy gonili wynik, odrobili straty, w grze na przewagi nie zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka. Dwa skuteczne ataki Kanadyjczyków rozstrzygnęły czwartego seta na ich korzyść (27:25).

Po raz drugi obie ekipy zagrają w poniedziałek 21 maja w Hali Okrąglak w Opolu, również w towarzyskiej konfrontacji. Na trzecie starcie obu ekip również nie trzeba będzie długo czekać, dojdzie do niego podczas inauguracyjnego turnieju Ligi Narodów – 27 maja w Krakowie.

Podopiecznych Heynena w rozpoczynającym się sezonie reprezentacyjnym czeka wiele wyzwań. Start w premierowej edycji Ligi Narodów (pierwszy turniej w Polsce rozpoczyna się już 25 maja), start w XVI Memoriale Wagnera w sierpniu oraz najważniejsza impreza tego roku – mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii we wrześniu.

Polska – Kanada 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 25:27)

Polska: Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk, Damian Schulz, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski – Michał Żurek (libero) oraz Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Kacper Piechocki, Maciej Muzaj, Marcin Komenda, Bartosz Kurek.
Kanada: Tyler Sanders, Stephen Maar, Jason DeRocco, Daniel Van Doorn, Graham Vigras, Bradley Gunter – Cameron Bann (libero) oraz Steven Marshall, Lucas Van Berkel, Arthur Szwarc, James Walsh.

Mecz zakończony
Polska
1:3
Kanada
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Kanada 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 25:27) Dwa skuteczne ataki Kanadyjczyków rozstrzygnęły to spotkanie. Porażka polskich siatkarzy w debiucie selekcjonerskim Vitala Heynena.

Polska – Kanada 1:2, 25:25 Potężne uderzenie Michała Kubiaka z drugiej linii.

Polska – Kanada 1:2, 24:24 Gramy na przewagi.

Polska – Kanada 1:2, 23:24 Piłka meczowa dla Kanady!

Polska – Kanada 1:2, 22:23 Michał Kubiak zaserwował w siatkę.

Polska – Kanada 1:2, 22:22 Michał Kubiak! Polacy odrobili straty, a Stephane Antiga wziął czas.

Polska – Kanada 1:2, 21:22 Maciej Muzaj skutecznie! Polacy nie rezygnują!

Polska – Kanada 1:2, 20:22 Stephen Maar obił polski blok.

Polska – Kanada 1:2, 18:20 Skuteczny atak Jasona DeRocco.

Polska – Kanada 1:2, 17:18 Bartosz Kurek zaserwował w siatkę.

Polska – Kanada 1:2, 15:15 Skuteczny blok Polaków i znów mamy remis! Stephane Antiga wziął czas.

Polska – Kanada 1:2, 14:15 Bartosz Kurek przedarł się przez blok rywali.

Polska – Kanada 1:2, 12:15 Przerwa dla Vitala Heynena.

Polska – Kanada 1:2, 12:14 Efektowny atak Stephena Maara

Polska – Kanada 1:2, 10:12 Tym razem Maciej Muzaj zatrzymany przez rywali...

Polska – Kanada 1:2, 10:10 Znów skuteczny blok. To mocna broń Polaków w tym spotkaniu.

Polska – Kanada 1:2, 9:9 Kanadyjczycy odrobili straty. Selekcjoner Polaków poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 1:2, 8:6 Jason DeRocco zablokowany przez Aleksandra Śliwkę.

Polska – Kanada 1:2, 7:4 Przewaga Polaków na początku seta.

Polska – Kanada 1:2, 5:3 Maciej Muzaj skończył kontrę Polaków.

Polska – Kanada 1:2, 2:1 Rozpoczęła się czwarta odsłona meczu Polska - Kanada.

Polska – Kanada 1:2 (20:25, 26:24, 23:25) Graham Vigrass skutecznym atakiem ustalił wynik trzeciej partii.

Polska – Kanada 1:1, 23:24 Trzeci błąd z rzędu Kanadyjczyków. Trener poprosił o kolejny czas.

Polska – Kanada 1:1, 22:24 Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:1, 20:24 Piłka setowa dla Kanady.

Polska – Kanada 1:1, 19:23 Kanadyjczycy coraz bliżej wygranej w trzecim secie.

Polska – Kanada 1:1, 17:21 Bartłomiej Lemański zatrzymany blokiem. Coraz trudniejsza sytuacja Polaków.

Polska – Kanada 1:1, 16:18 Autowy atak Stephena Maara.

Polska – Kanada 1:1, 15:17 Jason DeRocco zablokowany.

Polska – Kanada 1:1, 12:16 Michał Kubiak skutecznie na lewym ataku.

Polska – Kanada 1:1, 10:15 Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Kanada 1:1, 10:13 Znów Polacy zepsuli zagrywkę.

Polska – Kanada 1:1, 7:11 Rośnie przewaga gości...

Polska – Kanada 1:1, 5:9 Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:1, 4:7 Skuteczny atak Jasona DeRocco.

Polska – Kanada 1:1, 3:5 Maciej Muzaj przestrzelił zagrywkę.

Polska – Kanada 1:1, 1:4 Brad Gunter obił polski blok.

Polska – Kanada 1:1, 0:3 Rozpoczął się set numer trzy. Vital Heynen dokonał zapowiadanych wcześniej zmian.

Polska – Kanada 1:1 (20:25, 26:24) Kanadyjczycy nie zdołali przedrzeć się przez podwójny blok gospodarzy. Set dla Polaków i w meczu mamy remis.

Polska – Kanada 0:1, 25:24 Skutecznie Bartosz Kwolek.

Polska – Kanada 0:1, 24:24 Gramy na przewagi...

Polska – Kanada 0:1, 24:23 Piłka setowa dla Polski. Jakub Kochanowski wywalczył ją skutecznym blokiem.

Polska – Kanada 0:1, 22:23 Damian Schulz zaatakował w siatkę.

Polska – Kanada 0:1, 22:21 Stephen Maar zerwał atak.

Polska – Kanada 0:1, 21:21 Brad Gunter pomylił się w ataku i znów mamy remis.

Polska – Kanada 0:1, 19:21 Stephen Maar - kolejne dobre uderzenie...

Polska – Kanada 0:1, 18:20 Stephen Maar zaatakował po bloku.

Polska – Kanada 0:1, 17:19 Bartosz Kwolek zaserwował w taśmę.

Polska – Kanada 0:1, 17:18 Brad Gunter zatrzymany przez polski blok.

Polska – Kanada 0:1, 15:18 Graham Vigrass wygrał akcję na siatce. Czas dla selekcjonera reprezentacji Polski.

Polska – Kanada 0:1, 14:16 Kolejna skuteczna kontra przyjezdnych.

Polska – Kanada 0:1, 14:14 Bartosz Kwolek skutecznie na lewym skrzydle.

Polska – Kanada 0:1, 12:12 Nieporozumienie po stronie Kanadyjczyków i gospodarze zdołali wyrównać stan seta.

Polska – Kanada 0:1, 10:11 Damian Schulz skutecznie po prostej.

Polska – Kanada 0:1, 9:10 Brad Gunter przedarł się przez polski blok.

Polska – Kanada 0:1, 9:9 Stephane Antiga po raz pierwszy w tym spotkaniu poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 0:1, 8:9 Artur Szalpuk zatrzymał blokiem Jasona DeRocco.

Polska – Kanada 0:1, 6:9 Jakub Kochanowski zaatakował po skosie w aut.

Polska – Kanada 0:1, 5:7 Błąd przekroczenia linii w ataku popełnił Damian Schulz.

Polska – Kanada 0:1, 4:4 Jan Nowakowski skończył kontrę Polaków.

Polska – Kanada 0:1, 2:4 Słaby początek Polaków. Trener już poprosił o czas.

Polska – Kanada 0:1, 1:2 Rozpoczął się set numer dwa.

Debiutant zdobył pierwszy punkt dla reprezentacji Polski pod wodzą Heynena! (WIDEO)

Reprezentacja Polski spotkaniem towarzyskim z Kanadą otworzyła nowy sezon rozgrywek. Pierwszy punkt dla Biało-Czerwonych padł po kiwce debiutującego Damiana Schulza. Kibice siatkarscy zacierali ręce na ten dzień - reprezentacja rozpoczęła w sobotę nowy sezon. Gra naszej drużyny do końca pozostawała wielką niewiadomą. Vital Heynen postawił na mieszankę młodości z doświadczeniem, która ma wyciągnąć polską siatkówkę z kryzysu.

Polska – Kanada 0:1 (20:25) Nieudana zagrywka Fabiana Drzyzgi zakończyła premierową odsłonę.

Polska – Kanada 0:0, 19:24 Brad Gunter skończył kontrę Kanadyjczyków i wywalczył piłkę setową.

Polska – Kanada 0:0, 19:23 Łukasz Kaczmarek skutecznie po ciasnym skosie.

Polska – Kanada 0:0, 18:22 Steven Marshall zaatakował w taśmę.

Polska – Kanada 0:0, 16:21 Damian Schulz przestrzelił zagrywkę.

Polska – Kanada 0:0, 15:20 Jakub Kochanowski zaserwował w siatkę.

Polska – Kanada 0:0, 13:17 Bartosz Kwolek zaatakował po bloku rywali.

Polska – Kanada 0:0, 10:15 Stephen Maar - as serwisowy. Vital Heynen poprosił o drugą przerwę.

Polska – Kanada 0:0, 10:13 Jason DeRocco skończył kontrę Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 0:0, 10:12 Vital Heynen poprosił o pierwszy czas.

Polska – Kanada 0:0, 9:9 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Kanada 0:0, 6:6 Wreszcie efektowna akcja Polaków. Oglądamy walkę punkt za punkt.

Polska – Kanada 0:0, 4:4 Polacy szybko odrobili straty z początku seta.

Polska – Kanada 0:0, 1:3 Udany początek Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 0:0, 1:1 Rozpoczął się pierwszy mecz Polaków w sezonie reprezentacyjnym 2018! Pierwszy punkt dla biało-czerwonych wywalczył Damian Schulz.

Kanada: TJ Sanders, Stephen Maar, Jason DeRocco, Jansen Vandoorn, Graham Vigrass, Brad Gunter.

Słuchamy hymnów obu państw.

Aleja Gwiazd Siatkówki: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Już w sobotę 19 maja, w Katowicach, odbędzie się impreza o nazwie Aleja Gwiazd Siatkówki, której jedną z głównych części będzie towarzyskie spotkanie Polska - Kanada. W roli szkoleniowca Biało-Czerwonych zadebiutuje w nim Vital Heynen. Jak Belg poradzi sobie w konfrontacji z ekipą dowodzoną przez Stephanea Antigę, który w 2014 roku wywalczył z Polakami mistrzostwo świata?

Pierwszy mecz pod wodzą Vitala Heynena Polacy rozpoczną w składzie:

Fabian Drzyzga, Damian Schulz, Jan Nowakowski, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk – Michał Żurek (libero).

Heynen - Antiga. Przegrali z klubami, jak będzie w sezonie reprezentacyjnym?

W sobotę 19 maja w katowickim Spodku w roli selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy zadebiutuje Belg Vital Heynen. Polacy zmierzą się z Kanadą, której trenerem jest Stephane Antiga. Obaj szkoleniowcy przystąpią do tego starcia po przegranym sezonie klubowym. Obaj szkoleniowcy minionego sezonu ligowego nie mogą zaliczyć do udanych.

Rozpoczęło się już przedmeczowe studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego MielewskiegoIreneusz Mazur oraz Dawid Konarski.

Terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy w 2018 roku

Udział w premierowej edycji Ligi Narodów, start w XVI Memoriale Wagnera oraz najważniejsza impreza tego roku - mistrzostwa świata, które we wrześniu zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii. Polskich siatkarzy w sezonie reprezentacyjnym 2018 czeka wiele wyzwań. Kiedy podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrają najważniejsze spotkania? Sprawdź terminarz meczów reprezentacji Polski siatkarzy w 2018 roku.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Kanada. Początek spotkania o godzinie 18.00.