Borek i Kowalski na Warszawskich Targach Książki

Piłka nożna

W dniach 17-20 maja na PGE Narodowym odbywają się 9. Warszawskie Targi Książki. Jak co roku przyciągnęły tłumy nie tylko warszawiaków, ale także osób z całej Polski i nie tylko. Organizatorzy przygotowali niezwykle bogatą ofertę dla przybyłych czytelników. Nie brakowało spotkań z autorami, warsztatów, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.

Na ogromnej powierzchni PGE Narodowego pojawiło się około tysiąca twórców. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie rozpoczynając na pasjonatach historii, języków obcych, czy fantastyki a kończąc na fanach sportu. Przez cztery dni czytelnicy mogą spotykać się z ulubionymi twórcami.

Wśród książek o tematyce sportowej pojawiło się wiele utworów piłkarskich. Część z nich poświęcona jest reprezentacji Polski przed mistrzostwami świata w Rosji. Nad tematem pochylili się również komentatorzy Polsatu Sport Mateusz Borek i Cezary Kowalski.

"Książkę oddaliśmy do druku tuż przed wyjazdem na mundial w Rosji. Z wielką nadzieją, że rozgrywki te będą kuminacją wielkiego projektu Adama Nawałki, który dwa lata wcześniej narobił apetytu ćwierćfinałem mistrzostw Europy. Na zdrowy rozum, biorąc pod uwagę, że większość zawodników osiągnęła właśnie najlepszy dla piłkarzy wiek i ma już odpowiedni bagaż doświadczeń, właśnie w Rosji powinniśmy postawić kropkę nad "i". O dziwo, ten nasz optymizm ostudził nieco... Robert Lewandowski" - napisali w opisie autorzy.

- Przeżyliśmy dużo fajnych, śmiesznych, czasem trudnych i smutnych chwil, jeśli chodzi o reprezentację Polski. Były też historie wesołe i część oddajemy w naszej książce "Krótka piłka". To autorskie spojrzenie na kilka turniejów. To nie tyczy się tylko reprezentacji Adama Nawałki. Wracamy wspomnieniami także do kadencji Janusza Wójcika, Pawła Janasa, Leo Beenhakkera, Jerzego Engela - powiedział Borek.

Na targach nie zabrakło książek Romana Kołtonia "Od Euro do mundialu. Prawda o reprezentacji". Pojawiła się także Karolina Szostak z drugą częścią swojej prozdrowotnej książki "Mój spektakularny detoks".

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze