Nelip i Zawrotniak złotymi medalistami mistrzostw Polski w szpadzie

Inne
Nelip i Zawrotniak złotymi medalistami mistrzostw Polski w szpadzie
fot. PAP

Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa) i Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) wywalczyli w sobotę w Krakowie złote medale mistrzostw Polski w szpadzie. Zawody odbywały się w oddanej do użytku 10 czerwca hali 100-lecia Cracovii.

Finałowa walka w turnieju mężczyzn dostarczyła ogromnych emocji. Mateusz Nycz prowadził już 12:10, ale nie zdołał utrzymać przewagi i ostatnie trafienie zadał Zawrotniak.

 

"Nie pamiętam takiego finału, takiej swojej walki w Polsce, przynajmniej od czasu, gdy rywalizowałem z Tomkiem Motyką. Trafienia były zadawane na milimetry. Przy stanie 10:12 znalazłem się w trudnej sytuacji, ale dopisało mi trochę szczęście. Wymyśliłem bardzo ryzykowną akcję, której nie stosowałem od wielu lat i opłaciło się. To były takie wyprzedzenia z góry. Mateusz jest wyższy dziesięć centymetrów, więc to było bardzo ryzykowne, bo to on jest mistrzem takich trafień" – powiedział PAP Zawrotniak, dla którego był to drugi tytuł mistrza Polski w karierze. Poprzednio triumfował dwa lata temu w Gliwicach.

 

Finałowa walka szpadzistek nie była tak dramatyczna. Nelip praktycznie cały czas utrzymywała prowadzenie i pokonała broniącą mistrzowskiego tytułu Aleksandrę Zamachowską z Wisły Kraków 15:9.

 

"Ten turniej był dla mnie bardzo ciężki. Nigdy wcześniej nie wygrałam mistrzostw Polski. Jestem więc bardzo szczęśliwa, ze udało mi się tego dokonać. Byłam już bliska odpadnięcia w 1/16 finału, bo przegrywałam wysoko z Anną Polis, ale na szczęście udało mi się wyrównać i wygrać tę walkę do 13. Późniejsze pojedynki przebiegały już pod moją kontrolą" – przyznała Nelip.

 

W niedzielę szpadzistki i szpadzistki będą walczyć o medale w turnieju drużynowym.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze