Słomiński i Kamiński wygrali zawody Pucharu Świata na Węgrzech

Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński zwyciężyli w C2 na 500 m w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie w Szegedzie. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęli Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński, podobnie jak Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski w K2 na 200 m.

Kanadyjkarze Vincent Słomiński (Stomil Poznań) i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) uzyskali czas 1.37,572. Wyprzedzili Węgrów Jonatana Hajdu i Adama Fekete 1.38,472 oraz Łubniewskiego (Stomil Poznań) i Śliwińskiego (WKK Warszawa) 1.38,555.

Na trzeciej pozycji uplasowali się Mazur (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Kliczkowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w K2 na 200 m - 32,268. Wygrali Hiszpanie Cristian Toro i Saul Craviotto - 31,429.

W K1 na 500 m Anna Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) była piąta, zaś rywalizację w C2 na 200 m Magda Stanny (Warta Poznań) i Aleksandra Jacewicz (OTK Opole) zakończyły na szóstym miejscu, a Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) i Dorota Kozakiewicz (UKS Koszałek Węgorzewo) - na dziewiątej.

W C2 na 500 m Stanny i Jacewicz były siódme, tak jak Martin Brzeziński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Mariusz Kujawski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) w K2 500 m. W tej konkurencji na dziewiątym miejscu w finale A przypłynęli Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) i Bartosz Stabno (Posnania Poznań).

W tym sezonie Puchar Świata będzie się składać tylko z zawodów w Szegedzie i Duisburgu. Mistrzostwa Europy odbędą się w Belgradzie.