WT w tenisie stołowym: Olimpijscy medaliści zagrają w Cetniewie

Inne
WT w tenisie stołowym: Olimpijscy medaliści zagrają w Cetniewie
fot. PAP

Brązowi medaliści igrzysk Dimitrij Otcharov (2012) i Jun Mizutani (2016) to tylko przykładowe gwiazdy tenisa stołowego, które w kadetach i juniorach grały w międzynarodowych mistrzostwach Polski. Kolejny turniej młodzieżowego World Touru w Cetniewie od 23 do 27 maja.

W 2003 roku w półfinale kadetów Ovtcharov przegrał z Japończykiem Taku Takakiwa (od kilku lat w polskiej superlidze w Palmiarni Zielona Góra), zaś w finale Mizutani uległ rodakowi. W kolejnej edycji nadmorskich zawodów w juniorach zwyciężył późniejszy wielokrotny medalista MŚ seniorów Seiya Kishikawa z Japonii, a Ovtcharov ponownie odpadł w półfinale ulegając Takakiwie.

 

Tegoroczny turniej Polish Junior & Cadet Open zaliczany jest do prestiżowego cyklu Premium międzynarodowej federacji. Wyżej jest tylko Golden Series z czterema azjatyckimi imprezami. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie wystąpi ponad 300 zawodniczek i zawodników z ok. 40 krajów, w tym m.in. Chińczycy, Japończycy i Niemcy.

 

W blisko 70-osobowej polskiej reprezentacji znaleźli się m.in.: juniorki siostry bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), junior Samuel Kulczycki i kadet Maciej Kubik (obaj Olimpia-Unia Grudziądz).

 

Pięć lat temu w juniorach triumfował Jakub Dyjas, obecnie mający na koncie medale ME w singlu i deblu. W finale pokonał Brazylijczyka Hugo Calderano, który niedawno zajął drugie miejsce w silnie obsadzonych zawodach WT w Dausze. W Cetniewie z powodzeniem grała wówczas 15-letnia japońska pingpongistka Miu Hirano, obecnie brązowa medalistka MŚ 2017 w singlu i srebrna DMŚ 2018.

 

Z kolei we wspomnianym już 2004 roku w półfinale debla Paweł Chmiel i Szymon Malicki potrafili zwyciężyć Portugalczyków Tiago Apolonię i Marcosa Freitasa, zaliczanych teraz do europejskiej czołówki.

 

Z dawnych gwiazd polskich zawodów, rozgrywanych od ponad 20 lat, w światowym rankingu tenisistów stołowych Ovtcharov jest 2., Calderano 11., Mizutani 13., Freitas 15., zaś Niemiec Ruwen Filus 21.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze