WTA w Rzymie: Halep wyeliminowała Szarapową w półfinale

Najwyżej rozstawiona Rumunka Simona Halep pokonała Rosjankę Marię Szarapową 4:6, 6:1, 6:4 i awansowała do finału tenisowego turnieju WTA rangi Premier Mandatory w Rzymie (pula nagród wynosi 3,35 mln dolarów). O tytuł zagra z Ukrainką Jeliną Switoliną (nr 4.).

Szarapowa rozegrała także długi i zacięty mecz w piątek, kiedy potrzebowała trzech godzin i dziesięciu minut, by wyeliminować Łotyszkę Jelenę Ostapenko (5.). W obu pojedynkach nie brakowało dramatyzmu.

W sobotę zawodniczki rozegrały 27 gemów, a aż w 19 z nich doszło do przełamania. Halep wykorzystała jednak własne podanie w bardzo ważnym momencie - przy stanie 4:4 w trzecim secie - i nie dała sobie już odebrać zwycięstwa.

Szarapowa wystąpiła w półfinale w Rzymie po raz pierwszy od trzech lat. W tym okresie odbyła 15-miesięczną dyskwalifikację za złamanie przepisów antydopingowych. W drugim półfinale Switolina szybko poradziła sobie z Estonką Anett Kontaveit - 6:4, 6:3.

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji, natomiast Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears przegrały swój pierwszy mecz w grze podwójnej.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej: Simona Halep (Rumunia, 1) - Maria Szarapowa (Rosja) 4:6, 6:1, 6:4 Jelina Switolina (Ukraina, 4) - Anett Kontaveit (Estonia) 6:4, 6:3