Gwiazdor Chelsea zakpił z Conte. Los trenera przesądzony?

Piłka nożna
Gwiazdor Chelsea zakpił z Conte. Los trenera przesądzony?
fot. PAP

Czyżby los Antonio Conte został przesądzony? Wiele przesłanek sugeruje, że włoski trener już niebawem przestanie być trenerem Chelsea. Kolejną z nich stworzył Willian.

O odejściu Conte mówiło się nawet przed rozpoczęciem mijającego sezonu, kiedy tylko pokłócił się z zarządem. Ostatecznie został, ale nie zrealizował planu minimum, czyli awansu do Ligi Mistrzów. Choć Chelsea ostatecznie straciła na to szansę w ostatniej kolejce, to angielskie media donosiły już kilka miesięcy wcześniej, że bez znaczenia, co osiągną "The Blues", to Włoch i tak po zakończeniu sezonu opuści Stamford Bridge.

 

Conte nigdy oficjalnie nie potwierdził takich informacji, lecz z tygodnia na tydzień coraz ostrożniej wypowiadał się na temat swojej przyszłości. Po finale Pucharu Anglii, w którym Chelsea pokonała 1:0 Manchester United, przyznał, że nie wie, co go teraz czeka, choć wydaje się, że jego los jest raczej przesądzony...

 

Świadczyć może o tym choćby zachowanie jednego z najważniejszych piłkarzy w tym sezonie. Willian w pewnym momencie przestał mieć po drodze z Conte, a w niedawnym wywiadzie przyznał, że chętnie opowie o trenerze, ale dopiero następnym razem. Czyli w domyśle: jak już Włocha nie będzie. Jeszcze bardziej kpiący jest jego wpis zamieszczony po zdobyciu przez Chelsea Pucharu Anglii.

Na zdjęciu widzimy pamiątkowe zdjęcie Chelsea. Kogo na nim nie ma? Conte. Dlaczego? Willian zasłonił go... pucharami. Przypadek?

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze