Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie wygrało z Szachtarem Donieck 2:1 w meczu ostatniej, 32. kolejki ligi ukraińskiej. Nie miało to jednak żadnego wpływu na układ tabeli, gdyż piłkarze z Doniecka tydzień temu zapewnili sobie mistrzostwo.

Sobotni mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Po kwadransie gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Viktora Tsygankova i główce Benjamina Verbica to Dynamo wyszło na prowadzenie. Radość miejscowych nie trwała jednak długo. Już sześć minut później do wyrównania po strzale z rzutu karnego doprowadził Marlos.

Wynik spotkania w 55. minucie ustalił samobójczym trafieniem Davit Khocholava. Mimo, że w tym starciu więcej goli nie padło to emocji nie brakowało. W tym przypadku były to jednak negatywne emocje. W samej końcówce ostre wejście Wellingtona Nema na Tsygankova wywołało wielką awanturę. Nawiązała się przepychanka, do której dołączyli się także kibice. W porę jednak sytuacja została opanowana i nie doszło do bijatyki.

Awantura z udziałem piłkarzy i kibiców w hicie ligi ukraińskiej w załączonym materiale wideo.