Las Vegas: Polska mistrzem świata? Postaw 100 złotych, wygrasz 6600

Piłka nożna
Las Vegas: Polska mistrzem świata? Postaw 100 złotych, wygrasz 6600
fot. Cyfrasport

Taka ocena szans drużyny Adama Nawałki stawia biało-czerwonych na trzynastym miejscu wśród 32 drużyn uczestniczących w mistrzostwach świata i jako jedną z tylko piętnastu drużyn, których szansę na mistrzostwo ocenia się na więcej niż 100 do 1. Faworyci, to z szansami 4-1 ekipy Brazylii oraz Niemiec. Jakie są przewidywania związane z występem naszej reprezentacji w Rosji w oczach bukmacherów z Las Vegas?

Pierwszy mecz - od razu o wszystko?

 

W pierwszym meczu, z Senegalem, biało-czerwoni są nieznacznym faworytem, a zdaniem bukmacherów, najbardziej prawdopodobny wynik spotkania to 1:0 dla Polski. W rywalizacji z Kolumbią, niewielkim faworytem jest drużyna Jamesa Rodrigueza, zaś w ostatnim grupowym spotkaniu przewiduje się, że nasza reprezentacja wygra różnicą dwóch bramek.

 

Dla analityków z Las Vegas absolutnie kluczowe do wyjścia z grupy jest dla Polski zwycięstwo z Senegalem. "Reprezentacja Polski będzie miała ciągle szanse na wyjście z Grupy H w przypadku remisu, ale nasze symulacje wyników zakładają, że udana faza grupowa musi się rozpocząć od zwycięstwa. Polska pewnie przeżyje przeciętny poziom rywali w grupie, ale o dalszy awans, po raz pierwszy od 1982 roku, będzie w Rosji bardzo trudno. W każdym przypadku - od rozgrywek 1/16 - dajemy większe szanse na wyeliminowanie Polski niż jej awans do kolejnej fazy turnieju".

 

Uwaga na Senegal!

 

Bukmacherzy z Las Vegas uważają, że Senegal może wyjść z "polskiej" grupy i zagrać w ćwierćfinałach.  Co prawda szanse na wygranie Grupy H przez ekipę Lwów z Terangi oceniane sa na 5-1... ale grający na luzie zawodnicy Aliou Cisse będą - szczególnie na początku rozgrywek grupowych - bardzo groźni. "Cisse będzie liczył na takich zawodnik,ów jak: Sadio Mane (Liverpool), Kalidou Koulibaly (Napoli) i Keita Balde (Monaco), ale nawet trudne zadanie jakim będzie pokonanie zespołów Polski, Japonii czy Kolumbii nie jest poza zasięgiem grającej bez presji jedenastki Senegalu. Cisse powiedział, że jego drużyna nie jedzie do Rosji z kompleksem niższości i ja mu wierzę. Spore umiejętności zawodników, podejście na luzie Senegalu, może przewrócić na głowie wszelkie przewidywania dotyczące faworytów tej grupy" - pisze piłkarski analityk bukmacherski z Las Vegas.

 

Lewandowski nie będzie królem strzelców

 

Ponieważ biało-czerwonym nie daje się większych szans na awans dalszy niż wyjście z grupy, okazje Roberta Lewandowskiego na strzelenie największej liczby bramek w Rosji uznawane są za "minimalne". "Lewy" jest w rankingu tych, którzy mają największe szanse na koronę króla strzelców, dopiero na trzynastej pozycji. Faworyci: Messi (Argentyna), Neymar (Brazylia), Ronaldo (Portugalia), Griezmann (Francja), Kane (Anglia), Werner (Niemcy), Jesus (Brazylia), Lukaku (Belgia), Morata (Hiszpania), Suarez (Urugwaj).

 

Polska wyjdzie z grupy

 

Wszystkie domy bukmacherskie przyjmują zakłady, że biało-czerwoni wyjdą z Grupy H - na drugim miejscu, za jedenastką Kolumbii. Przewidywania dotyczące pozostałych grup - A: Urugwaj, Rosja; B: Hiszpania, Portugalia; C: Francja, Dania; D: Argentyna, Chorwacja; E: Brazylia, Szwajcaria; F: Niemcy, Meksyk; G: Belgia, Anglia

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze