Liga Narodów: Czas na kolejne mecze polskich siatkarek

Siatkówka

We wtorek rusza druga trzydniówka z Ligą Narodów siatkarek. Biało-Czerwone tym razem zagrają na turnieju w chińskim Makau.

Swój pierwszy turniej w Lincoln podopieczne Jacka Nawrockiego zakończyły z bilansem dwóch porażek i zwycięstwa. Wygrana po tie-breaku z 15 miejsc wyżej notowanymi Włoszkami została uznana za miłą niespodziankę.

 

Dzięki temu zwycięstwu po pierwszych czterech turniejach Biało-Czerwone w stawce szesnastu czołowych zespołów świata plasują się na 13. pozycji. W tym tygodniu poprzeczka powędruje jednak jeszcze wyżej.

 

W chińskim Makau na pierwszy ogień Biało-Czerwone będą musiały postawić się gospodyniom, czyli aktualnym mistrzyniom olimpijskim. W środę ich rywalkami będą Serbki, czyli srebrne medalistki z Rio. Dopiero czwartkowe stracie z Tajkami powinno być teoretycznie tym najłatwiejszym. Azjatki podobnie, jak Polki odniosły do tej pory w Lidze Narodów jedno zwycięstwo, 3:0 z reprezentacją Argentyny.

 

Wszystkie spotkania Biało-Czerwonych na żywo w Polsacie Sport. Na naszych sportowych antenach jednak nie tylko transmisje turnieju z Makau, ale także z tych rozgrywanych jednocześnie w Ankarze, koreańskim Suwon i japońskiej Toyocie. Przez najbliższe trzy dni łącznie rozegrane zostaną 24 spotkania.

 

Program turnieju w Makau:
  
  wtorek
  
  Tajlandia - Serbia (transmisja od godz. 10.20 w Polsacie Sport)
  Chiny - Polska (transmisja od godz. 13.50 w Polsacie Sport)
  
  środa
  
  Polska - Serbia (transmisja od godz. 11.20 w Polsacie Sport)
  Chiny - Tajlandia (transmisja od godz. 13.50 w Polsacie Sport)
  
  czwartek
  
  Polska - Tajlandia (transmisja od godz. 11.20 w Polsacie Sport)
  Chiny - Serbia (transmisja od godz. 13.50 w Polsacie Sport)
Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie