Lech Poznań miał podjąć wyzwanie Legii i przeszkodzić jej w zdobyciu trzeciego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Z planów jednak nic nie wyszło, bowiem Kolejorz zagrał słabo i przegrywał 0:2 po trafieniach Domagoja Antolica i Michała Kucharczyka.

Pseudokibice gospodarzy nie wytrzymali i wtargnęli na boisko, aby mecz nie mógł zostać dokończony. Po naradach Komisji Ligi przyznano walkowera legionistom i zostali oni mistrzami Polski niezależnie od wyniku na boisku.

Selekcjoner przyglądał się kandydatom do reprezentacji Polski, wśród których byli między innymi Artur Jędrzejczyk i Sebastian Szymański, jednak nie mógł przejść obojętnie obok wydarzeń pozasportowych. Te zostały przez niego skomentowane na konferencji prasowej przed zgrupowaniem kadry w Juracie.

- Pod względem sportowym mecz wyglądał naprawdę dobrze, jednak wspaniałe święto było zepsute poprzez wydarzenia w końcówce meczu. Nadszedł czas, żeby skończyć z takimi wydarzeniami... Liczy się dla nas to, co dzieje się na boisku. Emocje były wielkie, a w parze z nimi emocje na trybunach powinny być takie, jakich sobie wszyscy życzymy. Oby taka sytuacja się już nie powtórzyła - zakończył Nawałka.

 

Wypowiedź selekcjonera w załączonym materiale wideo.