Pierwszym nowym zawodnikiem, jaki dołączy do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie właśnie Kaczmarek. Atakujący przez trzy ostatnie sezony występował w barwach Cuprum Lubin, będąc jednym z wyróżniających się zawodników swojego zespołu. Dobra gra nie pozostała niezauważona, w poprzednim sezonie reprezentacyjnym atakujący otrzymał od Ferdinando de Giorgiego powołanie do reprezentacji Polski. Również w tym sezonie nowy atakujący wicemistrzów Polski znalazł się w grupie zawodników powołanych do gry w Biało-Czerwonych barwach. W swojej karierze Kaczmarek ma na koncie również doświadczenie zdobywane na piasku, którego efektem były medale młodzieżowych mistrzostw świata.

W siatkówce halowej pierwsze kroki stawiał w pierwszoligowym TS Victoria PWSZ Wałbrzych. Następnie trzy sezony spędził w Cuprum Lubin.

- Bardzo się cieszę, dla mnie możliwość reprezentowania barw tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest ogromnym wyróżnieniem. Miałem inne oferty, zarówno z Polski jak i zagranicy, jednak uznałem że gra w Kędzierzynie-Koźlu będzie najlepszym wyborem dla mnie -powiedział Kaczmarek.

 

- Na pewno będzie to wyzwanie i coś nowego, ponieważ grałem do tej pory przez trzy lata w Cuprum Lubin i tam była walka gdzieś w środku stawki, tutaj będziemy walczyć o mistrzostwo Polski i inne trofea na arenie międzynarodowej. Także bardzo się z tego cieszę i obiecuję, że podejmę tę rękawicę i zrobię wszystko, aby z ZAKSĄ zajść jak najdalej - dodał.

Jak dodał nowy atakujący wicemistrzów Polski, argumentów skłaniających go do podpisania kontraktu z nowym klubem było sporo.

- Możliwość gry z takim rozgrywającym jak Benjamin Toniutti była jednym z argumentów, dlaczego podjąłem taką decyzję. Każdy o tym wie, że Ben jest jednym z najlepszych rozgrywających na świecie, ale cała drużyna, łącznie z trenerem i sztabem szkoleniowym jest znakomita. I wiele powodów przemawiało za podpisaniem kontraktu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle - podsumował Kaczmarek.