Peszko: Każdy dobrze wie, jaką rolę pełnię w reprezentacji

Piłka nożna

Każdy wie, jaką rolę pełnię w reprezentacji. Kiedy Kamil Grosicki jest zmęczony w 80. minucie to wchodzę i blokuję stronę. Jestem też gotowy na wypadek jakiejś kontuzji - powiedział Sławomir Peszko, który razem z kadrą Adama Nawałki przebywa na zgrupowaniu w Juracie.

Szymon Zaworski: Liczy pan na to, że będzie w kadrze na mundial?

Sławomir Peszko: Liczę, po to tu przyjechałem. Jestem częścią tej reprezentacji od trzech lat. Dobrze się tu czuję i mam nadzieję, że pokażę dobrą formę na boisku.

Adam Nawałka powiedział na konferencji, że Sławomir Peszko jest bardzo ważną postacią, piłkarzem zadaniowym. Przeszkadza to panu?

Każdy wie, jaką rolę pełnię w reprezentacji. Kiedy Kamil Grosicki jest zmęczony w 80. minucie to wchodzę i blokuję stronę. Jestem też gotowy na wypadek jakiejś kontuzji, nawet od początku. Na każdą alternatywę muszę się przygotować. W ostatnim czasie było dużo negatywnych opinii na mój temat. Moje statystyki są nie gorsze niż innych pomocników.

Na co stać tę reprezentację na mundialu?

Dla kibiców niewyjście z grupy byłoby rozczarowaniem, dla nas zresztą też. To jest cel numer jeden, a co będzie dalej, to zapewne jak we Francji, czyli krok po kroku. Tam pozostał niedosyt, teraz chciałbym wrócić bardziej najedzony.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Szymon Zaworski, IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie