MŚ 2018: Jaszyn na banknotach w Rosji

Piłka nożna
MŚ 2018: Jaszyn na banknotach w Rosji
fot. Mikhail Japaridze / TASS

Mundialowa euforia wzrasta z dnia na dzień. Na niespełna miesiąc przed startem turnieju centralny bank w Rosji wypuści w obieg wyjątkowy banknot. Na sturublowym nominale pojawi się legendarny radziecki bramkarz Lew Jaszyn.

Już tylko tygodnie dzielą nas od startu najważniejszego turnieju piłkarskiego na świecie. Szaleństwo na punkcie Mundialu wzrasta coraz bardziej, a promocja turnieju najbardziej udziela się rzecz jasna gospodarzom. Bank Centralny w Rosji chcąc jeszcze bardziej wypromować zbliżające się wydarzenie, zaprezentował specjalny banknot.

 

Stu rublowym nominał przedstawia wyjątkową grafikę, na której widnieje postać małego chłopca trzymającego futbolówkę i podziwiającego interweniującego Jaszyna. Tył zdobi piłka z wygrawerowaną mapą Rosji.

 

Jak zapowiadają twórcy pamiątki, w czerwcu w obieg trafi ponad 20 milionów sztuk banknotu.

 

 

Radziecki piłkarz uznawany jest za najlepszego bramkarza w historii piłki nożnej. W ponad 20-letniej klubowej karierze występował tylko w barwach Dinamo Moskwa. Z reprezentacją  ZSRR sięgnął po złoto Olimpijskie w 1956 roku oraz mistrzostwo Europy w 1960 roku.

jk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze