Dwa kluby z Ekstraklasy chcą zatrudnić Brożka

Piłka nożna
Dwa kluby z Ekstraklasy chcą zatrudnić Brożka
fot. Cyfrasport

Paweł Brożek wraz z końcem sezonu 2017/18 zakończył swoją bogatą karierę w Wiśle Kraków. 35-letni napastnik nadal chce kontynuować karierę i bardzo prawdopodobne jest, że zwiąże się z innym klubem Lotto Ekstraklasy. Jak poinformowała gazetakrakowska.pl usługami doświadczonego snajpera zainteresowane są dwa ekstraklasowe kluby.

Mowa jest o Piaście Gliwice oraz Pogoni Szczecin. Zespoły, które w niedawno zakończonych rozgrywkach uplasowały się w grupie spadkowej (kolejno 14. i 11. miejsce) są skłonne zatrudnić 38-krotnego reprezentanta Polski. Co prawda kontrakt „Brozia” z „Białą Gwiazdą” wygasa dopiero wraz z końcem czerwca, ale klub ze stolicy Małopolski wyrazi zgodę na to, aby wcześniej związał się umową z nowym pracodawcą.

 

Brożek jest dwukrotnym królem strzelców polskiej ligi, w której rozegrał 343 mecze i strzelił w nich 139 goli. Do tego zaliczył 68 asyst na ligowym podwórku. Ponadto urodzony w Kielcach napastnik aż siedmiokrotnie z Wisłą świętował zdobycie mistrzostwa kraju.

 

Ostatni sezon nie był jednak udany dla legendy krakowskiego klubu. Wystąpił w zaledwie 17 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty. Z pewnością strzelec dziewięciu goli dla drużyny narodowej będzie chciał poprawić swój dorobek strzelecki z zeszłego sezonu. W jakich barwach przyjdzie mu to uczynić? Zapewne przekonamy się już niebawem.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze