Liga Narodów: Wiadomo, gdzie Polska zagra z Portugalią i Włochami

Piłka nożna
Liga Narodów: Wiadomo, gdzie Polska zagra z Portugalią i Włochami
fot. Cyfrasport

Już wiadomo, gdzie reprezentacja Polski rozegra swoje domowe mecze w Lidze Narodów. Jak poinformował PZPN, spotkania z Portugalią i Włochami odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Mecz Polska - Portugalia zostanie rozegrany 11 października, natomiast Polska - Włochy trzy dni później. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:45.

 

 

Reprezentacja Polski do tej pory rozegrała 55 spotkań na Stadionie Śląskim. Bilans to 23 zwycięstwa, 18 remisów i 14 porażek.

 

Ostatni mecz na tym obiekcie Biało-Czerwoni rozegrali 27 marca tego roku. Pokonali wówczas Koreę Południową 3:2. Gole strzelili Robert Lewandowski, Kamil Grosicki oraz Piotr Zieliński.

 

Liga Narodów to nowe rozgrywki, mające podnieść rangę towarzyskich meczów. Zwycięzcy grup Dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na 5-9 czerwca 2019 roku. Jak poinformowała w marcu Europejska Unia Piłkarska (UEFA), Polska, Portugalia i Włochy chcą zorganizować turniej finałowy pierwszej edycji LN. Zwycięzca grupy 3. awansuje do Final Four i automatycznie zostanie jego gospodarzem, co ma zostać potwierdzone w grudniu.

 

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie