Lux i Pietraszko zagrają w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Lux i Pietraszko zagrają w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. indykpolazs.pl

Mistrz Słowacji, dwukrotny zdobywca Pucharu Słowacji oraz doświadczony polski środkowy – Marcel Lux i Paweł Pietraszko w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn.

Marcel Lux urodził się 27 lipca 1994. Mierzący 202 cm wzrostu siatkarz, swoje pierwsze kroki w zawodowy sporcie stawiał w rodzinnym Slavia VK PU Preszów. Razem z kolegami w 2015 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Słowacji. W kolejnym sezonie, przyjmujący powiększył kolekcje o Puchar Słowacji i srebro w mistrzostwach kraju. W sezonie 2016/17, zawodnik wraz z drużyną ponownie sięgnął po Puchar Słowacji oraz zdobył brązowy medal mistrzostw kraju.

 

Dobra postawa Luxa spowodowała jego przenosiny do drużyny Slavia Svidnik. Razem z nią, w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Słowacji.

 

Marcel Lux jest również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Słowacji, biorąc udział m.in. w Igrzyskach Europejskich (2015) oraz ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Polsce.

 

Marcel Lux w sezonie 2018/2019 będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn!

 

– Moim marzeniem było zagranie w profesjonalnej lidze tuż po ukończeniu studiów – mówi Marcel Lux. – Kiedy otrzymałem ofertę od Indykpolu AZS, od razu została mi przedstawiona wizja drużyny przez trenera Roberto Santilliego. Ucieszyłem się również, że propozycja przyszła z klubu, który gra w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Po kilku dniach od pierwszej rozmowy, zadecydowałem o podpisaniu kontraktu. Jestem dumny, że będę częścią Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym sezonie!

 

Paweł Pietraszko urodził się 5 października 1990 roku. Mierzący 201 cm siatkarz swoją karierę rozpoczynał w Azymek Zdzieszowice, a następnie reprezentował barwy: MMKS Kędzierzyny-Koźle (2006-2009), PZL Sędziszów Małopolski (2009-2010) oraz AZS Politechniki Opolskiej (2010-2011). W 2011 roku, środkowy spróbował swoich sił we francuskim Al Caudry Volley.

 

Paweł Pietraszko stanowił również trzon takich zespołów jak: Karpaty Krosno (2011-2012), UMKS Kęczanin Kęty (2012-2014) czy KPS Siedlce (2014-2015). Od 2015 roku, zawodnik bronił barw GKS Katowice, z którym awansował do PlusLigi (2016). W minionym sezonie Pietraszko wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył 234 punktów!

 

Paweł Pietraszko w sezonie 2018/2019 będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn!

 

– Głównym czynnikiem decydującym o podpisaniu kontrakty były osoby Roberto Satilliego oraz Pawła Woickiego – przyznaje Paweł Pietraszko. - Nigdy nie miałem okazji współpracować z włoskim szkoleniowcem. Wielu siatkarzy mówiło mi, że Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, a także bardzo pozytywnym człowiekiem. Jeśli chodzi o Pawła Woickiego, to uważam, że jest on jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze razem pracowało.

 

I dodaje: – Negocjacje nie trwały zbyt długo. Po kilku rozmowach z Prezesem Tomasz Jankowskim i trenerem Roberto Santillim, doszliśmy do porozumienia.

 

O nowych zawodnikach mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Cieszę się z podpisania obu umów, dzięki którym obaj zawodnicy będą reprezentowali barwy Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa lata – mówi Tomasz Jankowski. – Po odejściu Kuby Kochanowskiego szukaliśmy zawodnika z silną zagrywką. Prawda jest taka, że żaden polski środkowy, który był wolny na rynku transferowym nie byłby w stanie go zastąpić. Wierzę, że przy Pawle Woickim nasz nowy nabytek, Paweł Pietraszko ma szanse w Olsztynie pokazać się z dobrej strony.

 

I dodaje: - Jeżeli chodzi o Marcela Luxa, jest to młody i perspektywiczny zawodnik. Mam nadzieję, że godnie zastąpi Tomasa Rousseaux i będziemy mieli dużo pożytku z reprezentanta Słowacji przez kolejne dwa sezony.

 

Kontrakty obu zawodników z olsztyńskim klubem będą obowiązywały przez dwa lata.

RM, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze