Blisko 26-letni gracz Górnika Zabrze znalazł się w 35-osobowej kadrze, ale na zgrupowanie do Juraty oraz do Arłamowa już się nie załapał. Selekcjoner Adam Nawałka spośród powołanych zawodników musi wyselekcjonować 23-osobową kadrę, która pojedzie na mundial do Rosji. Trzech z nich już skreślił, a w gronie „odrzuconych” znalazł się w właśnie Kądzior oraz Maciej Makuszewski oraz Krzysztof Piątek.

Wychowanek Jagiellonii Białystok rozegrał swój najlepszy sezon w karierze. W 44 meczach w barwach Górnika strzelił 11 goli oraz zanotował 9 asyst. Jego świetną formę zauważył trener Nawałka, który powołał go na trzy ostatnie zgrupowania kadry, lecz dotychczas nie udało mu się zadebiutować w drużynie Biało-Czerwonych. Szansę na występ w marcowych spotkaniach towarzyskich z Nigerią (0:1) oraz Koreą Południową (3:2) przekreśliła kontuzja.

Piłkarz, który jeszcze do niedawna był łączony z przenosinami do Lecha Poznań mimo, że nie trenuje teraz w Juracie z drużyną narodową, dobrze wykorzystuje wolny czas. We wtorek poślubił w Istebnej swoją narzeczoną Anetę Walko.

 

Szansę na wyjazd na mistrzostwa świata mają dwaj inni zawodnicy Górnika - Rafał Kurzawa oraz Szymon Żurkowski.