Reprezentant Polski wziął ślub

Piłka nożna
Reprezentant Polski wziął ślub
fot. Cyfrasport

Ślub to bardzo istotna decyzja w życiu każdego człowieka. Właśnie na taki krok zdecydował się pomocnik reprezentacji Polski, który ma już za sobą zmianę stanu cywilnego. We wtorek 22 maja na ślubnym kobiercu stanęli świeżo upieczeni państwo Aneta i Damian Kądziorowie.

Blisko 26-letni gracz Górnika Zabrze znalazł się w 35-osobowej kadrze, ale na zgrupowanie do Juraty oraz do Arłamowa już się nie załapał. Selekcjoner Adam Nawałka spośród powołanych zawodników musi wyselekcjonować 23-osobową kadrę, która pojedzie na mundial do Rosji. Trzech z nich już skreślił, a w gronie „odrzuconych” znalazł się w właśnie Kądzior oraz Maciej Makuszewski oraz Krzysztof Piątek.

Wychowanek Jagiellonii Białystok rozegrał swój najlepszy sezon w karierze. W 44 meczach w barwach Górnika strzelił 11 goli oraz zanotował 9 asyst. Jego świetną formę zauważył trener Nawałka, który powołał go na trzy ostatnie zgrupowania kadry, lecz dotychczas nie udało mu się zadebiutować w drużynie Biało-Czerwonych. Szansę na występ w marcowych spotkaniach towarzyskich z Nigerią (0:1) oraz Koreą Południową (3:2) przekreśliła kontuzja.

Piłkarz, który jeszcze do niedawna był łączony z przenosinami do Lecha Poznań mimo, że nie trenuje teraz w Juracie z drużyną narodową, dobrze wykorzystuje wolny czas. We wtorek poślubił w Istebnej swoją narzeczoną Anetę Walko.

 

Szansę na wyjazd na mistrzostwa świata mają dwaj inni zawodnicy Górnika - Rafał Kurzawa oraz Szymon Żurkowski.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze