Będzie sensacyjny transfer Kurka do Polski?

Siatkówka

Bartosz Kurek spokojnie przygotowuje się z reprezentacją Polski do nowych rozgrywek Ligi Narodów. Większe zamieszanie panuje w kwestii przyszłości klubowej Kurka, który poprzedni sezon spędził w tureckim Ziraacie Bankasi Ankara. Według informacji "Przeglądu Sportowego" siatkarz ma bardzo poważną ofertę... z KPS Stoczni Szczecin.

Drużyna ze Szczecina zajęła w minionym sezonie 12. lokatę, spokojnie utrzymując ligowy byt. W przyszłym sezonie priorytety w stolicy województwa zachodniopomorskiego mają być jednak odmienne, a klub ma walczyć o miejsce w ligowej czołówce. Ma to związek z powiększeniem klubowego budżetu i planowanymi ruchami transferowymi. Jednym z nowo zakontraktowanych graczy ma być według "Przeglądu Sportowego" Bartosz Kurek.

– Nie mogę potwierdzić żadnych spekulacji. Pracujemy nad składem, niedługo będziemy ogłaszali nazwiska nowych zawodników. A Kurek? Myślę, że większość klubów chciałoby mieć w składzie tego zawodnika  – mówi w "PS" dyrektor klubu Krzysztof Śmigiel. A propos innych nowych zawodników - w mediach przewijają się także między innymi nazwiska... Mateja Kazijskiego oraz Łukasza Żygadły.

Kurek bardzo dużą część sezonu 2017/2018 spędził w gabinetach lekarskich i rehabilitacyjnych, próbując uporać się z kontuzją. Na zgrupowanie reprezentacji Polski przybył już jednak w pełni zdrowia i jest do gotowości Vitala Heynena. Belgijski szkoleniowiec zdecydował się zostawić Kurka w odwodzie i pierwszy weekend z Ligą Narodów atakujący obejrzy z perspektywy trybun. Najwcześniej zobaczymy go więc podczas drugiej serii spotkań - w dniach 1-3 czerwca.

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Bartoszem Kurkiem przeprowadzona na starcie zgrupowania reprezentacji Polski.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze