Pajor, czyli opóźniona eksplozja

Piłka nożna
Pajor, czyli opóźniona eksplozja
fot. PAP/EPA

Robi się miło kibicowi, kiedy czyta dzisiejsze wydanie sportowego dziennika l’Equipe. Według francuskich fachowców Polka, Ewa Pajor, może mieć czołowy wpływ na przebieg czwartkowego finału Ligi Mistrzów w Kijowie.

Olympique Lyon jest faworytem, może sięgnąć po swój czwarty tytuł z rzędu. Średnia wieku piłkarek znad Rodanu to 25,5, średnia Wolfsburga 26,6. Jednak Lerch, trener "Wilków" bardziej liczy w tym spotkaniu na swoje trzy młode wilczyce, głodne sukcesu: Dunkę Pernille Harder, Norweżkę Graham oraz przede wszystkim, Polkę Ewę Pajor. W wyjściowym składzie gazeta umieściła 21-letnią Pajor, grającą z numerem 17, na szpicy ataku. Oto co pisze popularna gazeta o reprezentantce Polski, która ma już na swoim koncie 5 bramek w 15 rozegranych meczach Ligi Mistrzów: - Przyszła do klubu trzy lata temu z reputacją przyszłej gwiazdy, po świetnym występie na Euro U-17 w 2013 roku. Przez trzy pierwsze sezony nic specjalnego nie pokazała, czasami wątpiono w jej możliwości.

 

Wreszcie pod koniec ubiegłego sezonu Polka wykorzystała swoją szansę jako wysunięta napastniczka. A przecież Ewa była nawet bliska przerwania kariery z powodu rzadkiej choroby oczu, która mogła doprowadzić nawet do utraty wzroku. Ostatnio zdobyła bramki w ćwierćfinale, zarówno w pierwszym meczu jak i rewanżu. Powtórzyła to w rewanżowym meczu półfinałowym. ,,Lili Messi’’ to jej przydomek, posiada rzadko spotykaną technikę. Jej zmiany rytmu często wyprowadzają przeciwniczki z równowagi. Umiejętnie uwalnia się od krycia, wychodząc na czystą pozycję.

 

Dość pochlebnych słów fachowej gazety, oby w czwartkowy wieczór to wszystko znalazło odzwierciedlenie na boisku, a młoda zawodniczka, potwierdziła wszystkie swoje atuty na stadionie Łobanowskiego w Kijowie i poprowadziła swój zespół do sukcesu przeciwko kobiecemu Realowi Madryt, jak często nazywany jest kobiecy zespół Olympique Lyon.

 

Trzymajmy kciuki za "Lili Messi".

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze