Finał Ligi Mistrzów nie dla Stocha

Zimowe
Finał Ligi Mistrzów nie dla Stocha
fot. PAP

Kamil Stoch z niecierpliwością czeka na finał Ligi Mistrzów, gdyż jest zapalonym kibicem Liverpoolu. Według wstępnych planów chciał jechać na mecz do Kijowa, ale - jak powiedział - ostatecznie "niestety obejrzy spotkanie w telewizji".

Trzykrotny złoty medalista olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch przyznał, że lato będzie dla niego trudne. "Z poziomu, który osiągnąłem ciężko jeszcze coś wyciągnąć, udoskonalić" - tłumaczył. Wraz z resztą kadry ćwiczy obecnie na zgrupowaniu w Szczyrku.

 

"W dalszym ciągu mam chęć osiągania coraz więcej, zdobywania coraz więcej. Widzę w sobie możliwości rozwoju oraz elementy techniczne, które mogą jeszcze dopracować" - dodał jednak mistrz igrzysk w Soczi i Pjongczangu.

Jak poinformował, w okresie przygotowawczym będzie chciał poprawić układ rąk w powietrzu, ale i pozycję najazdową. Za komfortową uznał sytuację, w której w Polsce są obiekty pozwalające na letnie treningi, co sprawia, że skoczkowie nie muszą jeździć kilkaset kilometrów za granicę.

"Na pewno obecne przygotowania to nie jest kalka tych z ubiegłego roku. Zawsze trzeba coś zmieniać, udoskonalić. Musimy się rozwijać, a co za tym idzie trzeba wprowadzać zmiany w treningu. Te zmiany nie są jednak duże" - nadmienił Stoch.

Polacy podczas zgrupowania w Szczyrku korzystają nie tylko z kompleksu skoczni Skalite, ale także obiektu w Wiśle-Malince.

"To dobry kompleks, zwłaszcza do treningów, bo te skocznie są bardzo wymagające technicznie. Przy tym dają one przyjemność skakania. Cieszymy się, że pogoda dopisała" - powiedział Stoch.

Podczas czwartkowych zajęć zawodnicy pierwotnie mieli ćwiczyć na normalnej skoczni w Szczyrku (HS 106), ale ze względu na wiatr musieli skakać na średniej (HS 77). Zdaniem Stocha nie był to problem.

"To dobrze, że teraz mamy taką różnorodność obiektów. Zmiana nawet 15 minut przed zajęciami nie stanowi problemu, a kształtuje przyzwyczajenie się do korygowania planów. Przecież w trakcie rywalizacji w Pucharze Świata też nieraz kilka godzin przed rozpoczęciem zawodów dowiadujemy się o jakiś korektach" - wspomniał.

Przyznał, że będzie z uwagą śledzić poczynania polskich piłkarzy na zbliżających się mistrzostwach świata. Najpierw jednak z niecierpliwością czeka na finał Ligi Mistrzów, gdyż jest zapalonym kibicem Liverpoolu. Według wstępnych planów chciał jechać na mecz do Kijowa, ale - jak powiedział - ostatecznie "niestety obejrzy spotkanie w telewizji".

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie