KSW 44: Rajewski i Zulić uzupełnili kartę walk

Sporty walki
KSW 44: Rajewski i Zulić uzupełnili kartę walk
fot. Materiały prasowe

Ceniony stójkowicz związany z poznańskim środowiskiem MMA Łukasz Rajewski (7-3-1NC, 5 KO) zmierzy się 9 czerwca na KSW 44 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie z przekrojowym Leo Zuliciem (7-1, 3 KO, 3 SUB). Do polsko-chorwackiego boju dojdzie w limicie kategorii lekkiej. Pierwotnym rywalem Rajewskiego miał być Bartłomiej Kopera, jednak odniesiona tydzień temu kontuzja barku wykluczyła go z występu w Trójmieście.

Rajewski zadebiutował w KSW w maju 2014 r. Mający wtedy zaledwie dwie walki na koncie 28-latek musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych Łukasza Chlewickiego i Jakuba Kowalewicza.

 

Po serii czterech wygranych poza klatką KSW "Raju" powrócił do organizacji na KSW 38 i wypunktował po widowiskowym boju Sebastiana Romanowskiego. Na KSW 41 poznaniak spotkał się z fenomenalnym Salahdinem Parnasse i po kolejnym zaciętym starciu przegrał tym razem przez większościową decyzję sędziów.

 

Zulić znany jest z agresywnego stylu walki, który pozwolił mu na zanotowanie aż 6 skończeń w 7 stoczonych pojedynkach. Zawodnik UFD Gym rozpoczął karierę od serii trzech zwycięstw przez duszenie zza pleców. Ostatnio jednak Chorwat pokazał fanom, że dysponuje też nieprzeciętnym uderzeniem i posłał na deski trzech przeciwników, w tym dwóch w pierwszej rundzie. Oprócz startów w MMA, Zulić ma na koncie prawie 70 pojedynków K-1 i muay thai i może się pochwalić rekordem 54 zwycięstw i 14 porażek w sportach uderzanych.

 

Na gali KSW 44 w walce wieczoru zobaczymy niezwykle oczekiwane starcie w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a byłym mistrzem, Karolem Bedorfem. O wakujący pas KSW w wadze piórkowej powalczą Kleber Koike Erbst i Marcin Wrzosek. Kolejnego zwycięstwa w klatce poszuka jedna z największych gwiazd KSW, Michał Materla, który podejmie w ERGO ARENIE Martina Zawadę. Do klatki wejdzie też Tomasz Oświeciński, który skrzyżuje rękawice z bośniacką supergwiazdą, Erko Junem. Filip Wolański skrzyżuje rękawice z Danielem Torresem. Berserker ze Szczecina, Gracjan Szadziński zmierzy się z Paulem Redmondem, a irlandzki pionier Chris Fields przywita w KSW brazylijskiego bombardiera, Wagnera Prado. Gala KSW 44 rozpocznie się od pojedynku pomiędzy Dawidem Gralką a Sebastianem Przybyszem.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze