AZS Częstochowa nie rezygnuje z walki o PlusLigę. "Przyszłość kreuje się w jasnych barwach"

Siatkówka
AZS Częstochowa nie rezygnuje z walki o PlusLigę. "Przyszłość kreuje się w jasnych barwach"
fot. PAP

Niewiele brakowało, aby już w minionym sezonie siatkarze AZS-u Częstochowa zapewnili sobie powrót do PlusLigi po zaledwie jednym roku spędzonym na jej zapleczu. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wygrali zmagania pierwszoligowe, ale musieli uznać wyższość Łuczniczki Bydgoszcz w barażach. Włodarze sześciokrotnych mistrzów Polski zapewniają, że ich klub nadal będzie dążył do gry wśród najlepszych.

Po sezonie 2016/2017 AZS Częstochowa po 30 latach pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce i spadł do pierwszej ligi. Nad biało-zielonym klubem pojawiły się czarne chmury i długo nie było wiadomo jaka przyszłość czeka siatkarzy spod Jasnej Góry. Rzeczywistość nie okazała się jednak być tak brutalna, bowiem udało się stworzyć na tyle mocny zespół dowodzony przez doświadczonego Krzysztofa Stelmacha, że akademicy w efektownym stylu, z małymi przeszkodami, ale jednak wygrali rozgrywki pierwszej ligi. Apetyty wśród kibiców na szybki powrót do PlusLigi momentalnie wzrosły. Na kilku spotkaniach frekwencja na trybunach sięgała kilku tysięcy. Baraże z Łuczniczką Bydgoszcz miały stanowić apogeum emocji, ale przedstawiciel ekstraklasy okazał się przeszkodą nie do przeskoczenia, zwłaszcza wobec kontuzji atakującego AZS-u, Bartosza Krzyśka.

Teraz znowu wszyscy sympatycy siatkówki pod Jasną Górą zastanawiają się co dalej? Czy determinacja włodarzy, sponsorów nadal będzie na tyle duża, aby spróbować powalczyć kolejny raz o elitę? Sami zainteresowani, czyli przedstawiciele klubu zapewniają, że cel na sezon 2018/2019 będzie sięgał najwyższych laurów. Poniżej przedstawiamy komunikat szesnastokrotnych medalistów mistrzostw Polski.

"Dobiegł końca fantastyczny sezon w historii nowego wydania AZS-u Częstochowa. Udało się osiągnąć świetny wynik sportowy oraz wykonać pierwszy krok w odbudowie wizerunku klubu. Niezmiernie cieszymy się, że praca włożona przez wszystkich pracowników Klubu została doceniona w postaci rosnącej frekwencji na trybunach. Nadszedł jednak czas na kolejne postępy.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że przed nami bardzo dużo pracy, aby Klub na każdej płaszczyźnie funkcjonował na wyższym poziomie. Sezon 2017/2018 był nieodzowny, aby wytyczyć kierunek w jakim ma podążać misja odbudowy takiej marki jak AZS Częstochowa. Walczyliśmy i wciąż walczymy z różnego rodzaju przeszkodami organizacyjnymi, jednak perspektywa na kolejne sezony sportowe kreuje się w jasnych barwach.

Wiemy, że bez Kibiców dla których jak najlepsza pozycja AZS-u Częstochowa na siatkarskiej mapie Polski ma znaczenie, nie ma sensu budowanie i rozwijanie tego projektu. Mamy pełną świadomość, że tylko wspólne budowanie dużego AZS-u ma głęboki sens. Nieustannie liczymy na Państwa wsparcie i dołożymy wszelkich starań, aby postępy czynione przez klub były widoczne.

Nadszedł jednak kluczowy moment na podejmowanie trudnych decyzji dotyczących przyszłości. W ubiegłym, pięknym sezonie, klub od strony sportowej był tworzony przez ludzi ambitnych i zdeterminowanych, aby odnieść sukces. Ten kierunek nie ulegnie zmianie, jednak roszady personalne są nieuniknione.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wszystkim śledzącym poczynania klubu, to jest sponsorom czy kibicom, należą się informacje na kluczowe zagadnienia związane z sezonem 2018/2019. Możemy na chwilę obecną potwierdzić, że plan pozasportowego awansu do PlusLigi miał miejsce, jednak za awansem do wyższej Ligi musi stać progres organizacyjny. Klub na tym polu musi wykonać zdecydowany krok do przodu. Nie mamy wątpliwości co do tego, że ciężka praca i cierpliwość w dążeniu do upragnionego celu zaprocentuje.

W najbliższych dniach oraz tygodniach będziemy informowali Państwa o kluczowych zmianach w AZS Częstochowa. Pracujemy możliwie intensywnie, aby nasz ukochany Klub podążał do przodu z wielkimi ambicjami. Każda decyzja wymaga czasu i rozmów, a na końcu podziękowań i podpisów. O każdym oficjalnie wykonanym ruchu będziemy informowali Państwa niezwłocznie. Możemy zagwarantować, że celem będzie walka o najwyższe laury w sezonie 2018/2019".

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze