FEN 21: Wyniki gali

Sporty walki

Kolejna edycja Fight Exclusive Night za nami! Podczas gali z numerem "21" we wrocławskiej hali Orbita mistrzostwo kategorii średniej wywalczył Andrzej Grzebyk (13-3, 6 KO, 3 SUB). Z kapitalnej strony pokazał się również Marian Ziółkowski (19-6, 5 KO, 12 SUB), który efektownym nokautem posłał na matę Patryka Nowaka (5-2, 1 KO, 3 SUB).

W pierwszym pojedynku karty głównej kapitalny powrót do zawodowego MMA zaliczył Marian Ziółkowski, który efektownym prawym prostym posłał na matę Patryka Nowaka. "Golden Boy" zachował się jak prawdziwy dżentelmen, ponieważ po wyprowadzeniu ciosu wiedział, że "zrobił on robotę" i nie zasypywał rywala gradem kolejnych.

Druga walka karty głównej również dostarczyła kibicom wielu emocji. Tymoteusz Łopaczyk z Jackiem Jędraszczykiem dosłownie "rzucali sobą" po klatce, jednak dopiero w ostatniej rundzie pierwszemu z nich udało się zdobyć plecy i założyć rywalowi skuteczne duszenie.

Po niemal półtorarocznej przerwie do ringu wrócił Marcin Zontek, całkowicie rozbijając znanego polskim kibicom Toniego Valtonena, który w 2011 roku wygrał na gali KSW 15 z Łukaszem "Jurasem" Jurkowski, a dwa miesiące później przegrał z Janem Błachowiczem. We Wrocławiu sędziowie zatrzymali pojedynek w trzeciej rundzie, ze względu na połamany nos Fina a także jego problemy z otwarciem lewego oka.

W jedynej walce kategorii K-1 o pas wagi średniej Łukasz Pławecki starł się z byłym mistrzem Wojciechem Wierzbickim. Zwycięzcę musieli wyłonić sędziowie, którzy niejednogłośnie opowiedzieli się po stronie Pławeckiego i to on został nowym czempionem.

Pas kategorii średniej został również rzucony na szalę walki wieczoru. W pierwszą rundę lepiej wszedł Grzebyk, który był bardziej aktywny i wyprowadzał więcej ciosów niż Vieira. Później do głosu doszedł jednak Brazylijczyk wyprowadzając celny cios na szczękę Polaka i od tego momentu rozpoczęła się jego dominacja w całej walce. Gdy wydawało się, że zakończy się ona zwycięstwem na punkty Vieiry, Grzebyk trafił go kopnięciem i ruszył zasypując gradem ciosów, a sędzia przerwał pojedynek orzekając nokaut techniczny na... dwie sekundy przed końcem! Nowym mistrzem kategorii średniej Fight Exclusive Night został więc Andrzej Grzebyk!

Wyniki gali FEN 21:

Andrzej Grzebyk (13-3, 6 KO, 3 SUB) znokautował Thiago Vieirę (10-3, 9 KO, 1 SUB) w trzeciej rundzie i został mistrzem kategorii średniej!
K-1: Łukasz Pławecki pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Wojciecha Wierzbickiego i został mistrzem kategorii średniej!
Marcin Zontek (17-11, 9 KO, 5 SUB) wygrał przez nokaut techniczny z Tonim Valtonenem (27-17, 11 KO, 4 SUB) w trzeciej rundzie.
Tymoteusz Łopaczyk (3-0, 2 SUB) udusił zza pleców Jacka Jędraszczyka w trzeciej rundzie (5-1, 1 KO).

Marian Ziółkowski (19-6, 5 KO, 12 SUB) znokautował w pierwszej rundzie Patryka Nowaka (5-2, 1 KO, 3 SUB).

Łukasz Kopera (8-2, 3 KO, 3 SUB) wygrał przez nokaut techniczny z Mateuszem Głąbem (4-2, 1 KO, 2 SUB).
Oskar Somerfeld (6-2, 5 SUB) wygrał na punkty niejednogłośną decyzją sędziów z Szymonem Duszą (6-4, 4 KO, 1 SUB).
Grzegorz Ciepliński (8-6, 5 KO , 1 SUB) wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów z Marcinem Sianosem (3-3, 3 KO).
Bartosz Leśko (7-1-1, 2 KO, 5 SUB) w pierwszej rundzie poddał Kewina Wiwatowskiego (4-6, 1 KO, 2 SUB) duszeniem zza pleców!

Relacja i wyniki na żywo gali FEN 21 od godziny 19.00 na portalu Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie gali FEN 21! Zapraszamy na kolejne relacje! Redakcja portalu Polsatsport.pl życzy Państwu dobrej nocy!

Andrzej Grzebyk zaliczył powrót z dalekiej podróży! Wydawało się, że Brazylijczyk wygra na punkty, ale Polak zasypał go gradem ciosów pod koniec trzeciej rundy i na dwie sekundy przed upływem czasu sędzia przerwał pojedynek. Brazylijczyk już się nie bronił!

Czas na danie główne gali FEN 21! Andrzej Grzebyk (12-3, 5 KO, 3 SUB) zmierzy się z Thiago Vieirą (10-2, 9 KO, 1 SUB) o pas kategorii średniej!

Nowym mistrzem kategorii średniej K-1 organizacji FEN został Łukasz Pławecki! Zwycięzcę musieli wybrać sędziowie i nawet oni nie byli jednogłośni!

Swoje podczas gali we Wrocławiu wycierpieli Marcin Sianos, Mateusz Głąb oraz Szymon Dusza...

Jedyna walka dzisiejszego wieczoru w kategorii K-1 i to w dodatku o pas wagi średniej! Łukasz Pławecki zmierzy się z Wojciechem Wierzbickim!

Krwawa łaźnia w klatce FEN! Połamany nos, zamknięte oko, czyli Valtonen całkowicie rozbity przez Zontka! Sędziowie przerywają walkę!

W przeszłości Valtonen wygrał na gali KSW 15 z dzisiejszym komentatorem FEN 21 - Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim.

Emocje powinny za chwilę sięgnąć zenitu! Po prawie półtorarocznej przerwie do klatki wróci Marcin Zontek (16-11, 8 KO, 5 SUB), który zmierzy się z Finem Tonim Valtonenem (27-16, 11 KO, 4 SUB).

Cóż to była za walka! Zawodnicy "rzucali sobą" po klatce przez niemal trzy pełne rundy, jednak pod koniec Łopaczyk zapiął duszenie zza pleców i odciął rywalowi dopływ tlenu. Jędraszczyk musiał odklepać! Brawo dla obu panów!

 

Niesamowita końcówka drugiej walki karty głównej! Po emocjonującej walce Tymoteusz Łopaczyk (3-0, 2 SUB) udusił zza pleców Jacka Jędraszczyka (5-1, 1 KO).

Kolejni do klatki wejdą Jacek Jędraszczyk (5-0, 1 KO) oraz Tymoteusz Łopaczyk (2-0, 1 SUB).

Ziółkowski zachował się jak dżentelmen... Wiedział, że jego prawy "zrobił robotę" i nie dobijał przeciwnika! Najbardziej efektowna z dotychczasowych walk!

Piąty nokaut w karierze "Golden Boya"! Piekielnie mocny cios na szczękę kompletnie "odciął od prądu" Nowaka!

Czas na kartę główną! Kolejne starcie przed nami! Patryk Nowak (5-1, 1 KO, 3 SUB) stanie naprzeciw Mariana Ziółkowskiego (18-6, 4 KO, 12 SUB).

- Przepraszam wszystkich kibiców, przepraszam Wrocław. Wisi nade mną jakieś fatum... Chciałem bić się dalej, ale sędziowie mi na to nie pozwolili. Łukasz był dziś lepszy i szczerze mu gratuluję - powiedział po walce Głąb.

Cóz za pech Głąba! Pomimo kapitalnego kolana i obalenia pod koniec rundy sędziowie nie dopuścili go do drugiej partii. Powodem decyzji zbyt głębokie rozcięcie pod okiem zawodnika!

Czas na ostatni pojedynek karty wstępnej! W formule MMA zmierzą się Łukasz Kopera (7-2, 2 KO, 3 SUB) i Mateusz Głąb (4-1, 1 KO, 2 SUB).

Znów na rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać pełne 15 minut! Niejednogłośną decyzją sędziów walkę wygrał Oskar Somerfeld (6-2, 5 SUB)!

Kolejna walka przed nami! Szymon Dusza (6-3, 4 KO, 1 SUB) zmierzy się z Oskarem Somerfeldem (5-2, 5 SUB).

- Wyprowadziłem wiele ciosów, ale Sianos ma chyba łeb ze stali - powiedział Ciepliński w rozmowie z Maciejem Turskim.

Mimo, że to kategoria ciężka, zawodnicy spędzili w klatce pełne trzy rundy! Przez większość czasu ciosy wyprowadzał Ciepliński, a do tego na dwadzieścia sekund przed końcem obalił Sianosa. Sędziowie jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie pierwszego z wymienionych.

Czas na drugi pojedynek! Grzegorz Ciepliński zmierzy się z Marcinem Sianosem!

- Rośnie nam wielki talent - powiedzieli jednogłośnie komentatorzy Polsatu Sport Andrzej Janisz oraz Łukasz "Juras" Jurkowski.

Koniec! Bartosz Leśko najpierw obalił Wiwatowskiego, następnie szukał kimury, a ostatecznie udusił go zza pleców!

Zaczynamy show! Jako pierwsi do klatki wchodzą Kewin Wiwatowski oraz Bartosz Leśko!

Gośćmi Mateusza Borka są Paweł Jóźwiak oraz Maciej Miszkiń.

Witamy w relacji na żywo z gali Fight Exclusive Night 21! Przenosimy się do wrocławskiej hali Orbita!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie