Heynen: Mieliśmy mecz po kontrolą

Siatkówka

„Jestem zadowolony z wygranej. Cieszę się, bo mieliśmy mecz pod kontrolą” - powiedział trener polskich siatkarzy Vital Heynen po wygranej w Katowicach z Koreą Południową 3:0 na inaugurację Ligi Narodów. Belg zadebiutował w piątek w roli selekcjonera Polaków.

„Kilku zawodników zagrało dziś lepiej niż w ostatnich sparingach z Kanadą, choć oczywiście Korea to inny rywal. Być może po tym spotkaniu będziemy liderem Ligi Narodów” – dodał z uśmiechem trener.

Podkreślił, że poza początkiem pierwszego seta jego zespół dominował na boisku.

„Zawsze jest ważne, by pokonać przeciwnika, z którym powinno się wygrać. Kontrolowaliśmy grę, w obronie było OK” – dodał Belg i zaznaczył, że nigdy jeszcze nie przegrał z koreańskim zespolem.

W sobotę Biało-Czerwoni zagrają w Krakowie z Rosją, a w niedzielę z Kanadą.

Zadowolony był też atakujący reprezentacji Dawid Konarski.

„Zagraliśmy dobre spotkanie, wygraliśmy i kontrolowaliśmy grę. Cieszę się ze zwycięstwa, zwłaszcza, że to pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Narodów. W sobotę pewnie możemy się spodziewać innego zestawienia” – powiedział zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Zaznaczył, że w porównaniu ze sparingami z Kanadą Polacy dużo lepiej zagrywali.

„Zdajemy sobie sprawę, że chcąc być zespołem walczącym o wysokie cele, musimy ten element poprawić. I myślę, że z każdym kolejnym treningiem i meczem będzie lepiej” – ocenił Konarski.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu Polska - Korea Południowa 3:0!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze