Paszek czwarta w K1 1000 m w Pucharze Świata w Duisburgu

Paulina Paszek (AZS AWF Katowice) zajęła czwarte miejsce w finale K1 1000 m zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w Duisburgu. Do miejsca na podium zabrakło jej półtorej sekundy. Zwyciężyła Brytyjka Lizzie Broughton.

Paszek była jedyną reprezentantką Polski w trzech piątkowych finałach A na dystansie 1000 m. Pozostałe finały - w sobotę i niedzielę.

Zawody w Duisburgu są drugimi i ostatnimi w tym sezonie. W pierwszych, które odbyły się w miniony weekend w Szegedzie, Polacy czterokrotnie stawali na podium. Zwycięstwo odnieśli Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński w C2 500, drugie miejsce zajęła Magda Stanny w C1 5000, a na trzecich pozycjach uplasowali się Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński w C2 500 oraz Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski w K2 200 m.