PZKol zawarł ugodę z największym wierzycielem

Inne
PZKol zawarł ugodę z największym wierzycielem
fot. PAP

Polski Związek Kolarski zawarł w piątek ugodę ze swoim największym wierzycielem - firmą Mostostal Puławy S.A. Umowa dotyczy spłaty zadłużenia powstałego w okresie budowy toru kolarskiego w Pruszkowie w latach 2002-08.

"Jesteśmy przekonani, iż podpisanie ugody z firmą Mostostal Puławy S.A. i rozłożenie długu na raty jest krokiem milowym w restrukturyzacji Związku i jednym z najważniejszych punktów realizacji programu naprawczego obecnego Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego" - napisano w przesłanym PAP komunikacie, pod którym podpisał się prezes PZKol Janusz Pożak.

PZKol podziękował Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie w negocjacjach z wierzycielami.

W komunikacie zaznaczono, że "podpisanie ugody otwiera możliwość przywrócenia bezpośredniego finasowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadań dotyczących realizacji programów związanych ze szkoleniem kolarzy w kategoriach seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych".

"Uważamy, iż takie rozwiązanie jest szansą na pozyskanie nowych sponsorów, jak również pozwoli na odbudowanie wizerunku Związku w kraju i na świecie. Zarząd PZKol będzie w sposób transparentny kontynuował działania z programu naprawczego i zrobi wszystko, aby kolarstwo wróciło do dawnej świetności i cieszyło się sukcesami odniesionymi przez naszych zawodników" - dodano.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze