Fogiel z Paryża: Platini znów zostanie prezydentem UEFA?!

Piłka nożna
Fogiel z Paryża: Platini znów zostanie prezydentem UEFA?!
fot. PAP

Za rok we Francji odbędzie się Kongres FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej). Z tej okazji ma być wybrany nowy prezydent najwyższych władz piłkarskich na świecie. Niewykluczone, że jednym z kandydatów będzie Michel Platini, którego w piątek szwajcarski wymiar sprawiedliwości oczyścił ze stawianych mu zarzutów.

Dawny as reprezentacji "Trójkolorowych" nie ma zamiaru biernie czekać na reakcję FIFA w jego sprawie. Żąda aby ta najwyższa władza cofnęła jak najszybciej zawieszenie i przywróciła mu możliwość dalszego działania w futbolu.
 
Nadszedł czas rewanżu 
 
Dawna gwiazda światowego futbolu z niecierpliwością czekała na tę chwilę. Nadeszła ona w piątek 25 maja - szwajcarski wymiar sprawiedliwości całkowicie Platiniego "rozgrzeszył". W sprawie przelewu 1,8 miliona euro Platini w niczym nie zawinił, mimo że bez pisemnej umowy przelano tę kwotę na jego konto. Platini zawsze podtrzymywał, ze była umowa, ale jedynie ustna, między nim a Seppem Blatterem.
 
"Wiedziałem, że taka wiadomość lada dzień się ukaże, zabrało to tylko trochę więcej czasu" - powiedział w wywiadzie dla AFP (Francuskiej Agencji Prasowej) popularny "Platoche".
 
Dalszy ciąg serialu
 
Platini nie wyklucza ewentualności kandydowania na prezydenta FIFA w czerwcu 2019 roku.
 
"Mam czas na refleksję, na razie korzystam z decyzji Szwajcarów w stosunku do mojej osoby" - mówi.
 
Nie wiadomo jednak czy najwyższe instancje pozwolą mu dojść do głosu. FIFA szybko zareagowała na piątkową decyzję szwajcarskiego sądu:  
 
"Ani Komisja Etyki, ani TAS (Arbitrażowy Trybunał Sportu) nie rozpatrzały kwestii czy Platini popelnił akt kryminalny. Poppełnił za to kilka z;;’’, brzmi dalsza czesc komunikatu. Wladze FIFA dodaja, ze dawny rozgrywajacy les Bleus ,,popelnil kilka zlaman Kodu etycznego’’.
 
Znajac charakter Platiniego jestem przekonany ze latwo sie nie podda, i ze juz podczas Mundialu w Rosji da o sobie znac. Na razie tylko nie wiadomo w jakiej formie.
 
To dopiero poczatek walki o honor 62-letniego Francuza, ktoremu tak dlugi rozbrat z futbolem wyraznie doskwiera.
Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie