Liga Narodów: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie

Siatkówka

Polscy siatkarze, po wygranej w Katowicach z Koreą Południową 3:0, zagrają w sobotę w Krakowie z Rosją w swoim drugim meczu Ligi Narodów. "Sborna" w piątek w Spodku pokonała Kanadę też 3:0. Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie Sport oraz w Polsacie od 15:50.

Trener ubiegłorocznych mistrzów Europy Siergiej Szliapnikow podkreślił, że dla niego Liga Narodów jest ważna.

 

- Ten rok to nie tylko mistrzostwa świata, ale i nowa Liga Narodów. Będziemy się w trakcie tych rozgrywek przyglądać nowym zawodnikom i tym, którzy wrócili do reprezentacji. Zadanie stojące przed nami to awans do turnieju finałowego. Ze składu, który grał w ME zostało czterech zawodników. To faktycznie nowa drużyna. Czy silniejsza? Zobaczymy – mówi Szliapnikow.

 

W piątek w Katowicach jego podopieczni tylko w pierwszym secie – wygranym 26:24 – mieli problemy z Kanadyjczykami.

 

Wcześniej meczem z Koreą Południową w roli szkoleniowca Polaków zadebiutował Vital Heynen, który w lutym zastąpił Włocha Ferdinando De Giorgiego. Belg cieszył się z piątkowej wygranej, a jeszcze bardziej z tego, że jego w drużyna nie oddała kontroli rywalom przez całe spotkanie. - Moim celem nie jest znalezienie wyjściowej szóstki już teraz. Ona ma być gotowa na wrześniowe mistrzostwa świata, choć chcę wygrywać każde spotkanie – zaznaczył.

 

Biało-czerwoni w niedzielę, na koniec pierwszego turnieju w Krakowie, zmierzą się z Kanadą.

 

W Lidze Narodów bierze udział 16 ekip, które zostały podzielone na dwie grupy - uczestników stałych i pretendentów. Polska należy do pierwszej z nich. Stali uczestnicy mają pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem.

 

Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 4-8 lipca w Lille, zakwalifikuje się pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej. Stawkę uzupełni Francja jako gospodarz.

 

Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie Sport oraz w Polsacie od 15:50. Spotkanie skomentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz. O 15:00 zapraszamy na przedmeczowe studio.

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze