PŚ w pięcioboju nowoczesnym: W Sofii Polacy bez sukcesu

Irlandczyk Arthur Lanigan-O'Keeffe uzyskał 1468 pkt i triumfował w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, które zostały rozegrane w Sofii. Obaj Polacy Maciej Dukielski i Szymon Staśkiewicz nie awansowali do finału.

Drugie miejsce w stolicy Bułgarii wywalczył reprezentant Korei Południowej Jun Wongate - 1454 pkt, a trzecie Francuz Pierre Dejardin - 1449 pkt.

W eliminacjach Dukielski startował w grupie A. W szermierce zajął 18. miejsce, odnosząc 11 zwycięstw, natomiast w pływaniu uzyskał 22. czas (2.14,42) i do kombinacji startował z 20. pozycji. W finałowej konkurencji spadł o jeszcze jedną lokatę, odpadając z dalszej rywalizacji.

Szymon Staśkiewicz zaprezentował się w grupie C. Z 23. czasem pływania (2.16,04) i szóstym wynikiem szermierki (15 wygranych) po dwóch konkurencjach zajmował 14. miejsce. W biegu połączonym ze strzelaniem nie poprawił jednak swojej lokaty i nie zakwalifikował się do finałowej "36".

W rywalizacji kobiet Polki nie wystąpiły. Zwyciężyła Brytyjka Kate French z dorobkiem 1379 pkt, przed Irlandką Natalią Coyle - 1366 pkt i Rosjanką Ulianą Bataszową - 1362 pkt.