Ekstraklasa futsalu: Gatta wicemistrzem mimo porażki

Gatta Active Zduńska Wola, mimo wyjazdowej porażki z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała 2:3 w ostatniej kolejce, utrzymała drugie miejsce w tabeli futsalowej ekstraklasy. Brązowy medal zdobył FC Toruń.

Królem strzelców został Marcin Mikołajewicz (FC Toruń) – 34 gole.

Trzy punkty walkowerem dostał AZS Uniwersytet Śląski Katowice, który w tej serii miał się zmierzyć z wycofaną zimą z powodów finansowych Lex Kancelarią Słomniki.

Trzy tygodnie wcześniej obronę tytułu mistrzowskiego zapewnił sobie Rekord. Bielszczanie wywalczyli dublet, gdyż po raz drugi w historii zdobyli Puchar Polski po finałowej wygranej w Opolu z MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:1 (3:1).

Po 22 kolejkach sezonu zasadniczego tabela i zdobyte punkty zostały podzielone na pół. W obu grupach - mistrzowskiej i spadkowej - każdy zespół miał do rozegrania po pięć dodatkowych spotkań. Oprócz wycofanego zimą zespołu ze Słomnik z ekstraklasą pożegna się też 11. drużyna tabeli - MKF Solne Miasto Wieliczka, a ekipa z 10. pozycji - AZS Uniwersytet Gdański - będzie grała w barażach z pierwszoligowcem.

Awans do elity zapewnili sobie zwycięzcy obu grup zaplecza - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i Red Devils Chojnice. W starciu wicemistrzów grup 1. ligi lepsza okazała się Gwiazda Ruda Śląska, która dwukrotnie pokonała Constract Lubawa 3:2 oraz 5:3 i zagra w barażach o elitę.