Frankowski wybrał swoją kadrę na mundial! Skreślił ulubieńców Nawałki

Piłka nożna

W Dogrywce Cafe Futbol Tomasz Frankowski podjął się próby wytypowania składu, w jakim reprezentacja pojedzie na rosyjski mundial. Na jego liście zabrakło kilku piłkarzy, którzy w kadrze Adama Nawałki mieli dotąd pewne miejsce. Mowa m.in. o Sławomirze Peszce i Krzysztofie Mączyńskim.

Na obóz przygotowawczy do Arłamowa selekcjoner zabrał ze sobą 32 piłkarzy, jednak 4 czerwca będzie musiał zrezygnować z usług dziewięciu z nich. Swojej prywatnej selekcji dokonał w Dogrywce Cafe Futbol były reprezentant Polski Frankowski.

Napastnik nie miał wątpliwości przy obsadzie biało-czerwonej bramki. Murowanymi pewniakami byli dla niego Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański, więc z listy musiał skreślić Łukasza Skorupskiego lub Bartosza Białkowskiego. Ostatecznie gość Cafe Futbol opowiedział się za zrezygnowanie ze Skorupskiego ze względu na brak regularnej gry w barwach AS Roma.

Wśród obrońców miejsca zabrakło dla Artura Jędrzejczyka i Marcina Kamińskiego. Pierwszy nie zyskał uznania ze względu na niestabilną w ostatnim czasie formę, a drugi musiał oddać pierwszeństwo Thiago Cionkowi, na którego Nawałka stawiał już w przeszłości.

Dość zaskakujące decyzje Frankowski podjął wobec pomocników, eliminując z kadry Krzysztofa Mączyńskiego, Sławomira Peszkę, Sebastiana Szymańskiego oraz Pawła Dawidowicza. Ponadto zwrócił również uwagę na stan zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego, który w ostatnim czasie pauzował ze względu na kontuzję pleców. Duże problemy miał z wykreśleniem ostatniego pomocnika, ale ostatecznie wskazał Rafała Kurzawę, co wywołało z kolei zdziwienie u pozostałych osób w studiu.

- Mówicie, że się przyda? Przecież każdy się przyda, nawet Sławek Peszko! - powiedział Frankowski.

Gość Cafe Futbol miał również problemy z wytypowaniem linii napadu, jednak ostatecznie zrezygnował z Kamila Wilczka, który w jego zestawieniu musiał uznać wyższość Łukasza Teodorczyka.

Piłkarze skreśleni przez Tomasza Frankowskiego z kadry na mundial:

Łukasz Skorupski (AS Roma)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa)
Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
Paweł Dawidowicz (US Palermo)
Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
Kamil Wilczek (Broendby IF)

Dyskusja z programu Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze