Trzecie zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów!

W spotkaniu trzeciej kolejki Ligi Narodów siatkarzy Polska wygrała w Krakowie z Kanadą 3:1. Podopieczni Vitala Heynena zakończyli pierwszy turniej z kompletem zwycięstw na koncie i są liderem rozgrywek.

Polscy siatkarze zmagania w premierowej edycji Ligi Narodów rozpoczęli od turnieju w Katowicach i Krakowie. Na przystawkę pewnie pokonali Koreę Południową, daniem głównym było zwycięstwo w starciu z Rosją, a na deser pierwszego turnieju Ligi Narodów zmierzyli się z Kanadą.

Obie ekipy miały już okazję dobrze poznać się w obecnym sezonie. Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia do sezonu przygotowywali się w Polsce i rozegrali z gospodarzami dwa mecze towarzyskie. W Katowicach Polacy przegrali 1:3, w Opolu wygrali 3:2, a w międzyczasie doszło jeszcze do zamkniętego sparingu obu ekip, zakończonego wynikiem 1:1.

Heynen w poprzednich grach rotował składem. Trzeci mecz w Lidze Narodów biało-czerwoni rozpoczęli w zestawieniu: Fabian Drzyzga, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Damian Schulz, Jakub Kochanowski, Aleksander ŚliwkaPaweł Zatorski (libero).

Polacy słabo zaczęli to spotkanie (0:3, 6:8), ale po pierwszej przerwie przejęli inicjatywę na parkiecie. Uzyskali wyraźną przewagę w ofensywie, skutecznie kontrowali i w środkowej części odskoczyli rywalom na pięć oczek (16:11). W końcówce pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Damiana Schulza (25:21).

Początek drugiej partii to błędy siatkarzy z Kanady i przewaga Polaków (8:6). W środkowej części, po dwóch asach serwisowych Grahama Vigrassa, przewagę uzyskali goście (12:13). Rozpoczęła się walka punkt za punkt, a zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi. W niej Polacy zablokowali Jasona DeRocco, a po chwili Jakub Kochanowski popisał się asem serwisowym, kończąc tę część meczu (26:24).

Trzecią odsłonę polscy siatkarze rozpoczęli od falstartu (1:5, 3:8). Marazm w ekipie gospodarzy, słabsza skuteczność w ataku, dawała Kanadyjczykom, przy ich skutecznej grze przewagę w środkowej części seta (11:16). W końcówce Polacy gonili wynik, byli bliscy powodzenia – złapali kontakt z rywalami (20:21), ale przegrali kluczową akcję. W ostatniej akcji blok rywali zatrzymał atak Kochanowskiego (21:25).

W czwartym secie podopieczni Heynena wrócili do dobrej dyspozycji. Po wyrównanym początku (8:7), w środkowej części zaczęli budować przewagę (16:11). Kanadyjczycy jeszcze zerwali się do walki (18:16), w końcówce na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna, a spotkanie zakończył efektownie, bo asem serwisowym Damian Schulz (25:17).

W reprezentacji Polski najlepiej punktowali: Damian Schulz (16), Jakub Kochanowski (15), Aleksander Śliwka (15) oraz Michał Kubiak (14); u Kanadyjczyków: Stephen Maar (12), Ryan Sclater (11), Graham Vigrass (10) i Bradley Gunter (10). Przy wyrównanej grze w ataku (54–54) i bloku (9–9), biało-czerwoni lepiej punktowali zagrywką (7–4), popełnili też mniej błędów własnych.

W spotkaniu kończącym turniej Rosja zmierzy się w Krakowie z Koreą Południową (godzina 19.00). Kolejny turniej Ligi Narodów z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się w dniach 1–3 czerwca w Łodzi.

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17)

Polska: Fabian Drzyzga, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Damian Schulz – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk.
Kanada: Tyler Sanders, Lucas Van Berkel, Stephen Maar, Jason DeRocco, Graham Vigras, Bradley Gunter – Cameron Bann (libero) oraz Arthur Szwarc, James Walsh, Nicolas Hoag, Ryan Sclater, Steven Marshall.

Relacja zakończona

Polska – Kanada 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17) Damian Schulz zakończył mecz asem serwisowym.

Polska – Kanada 2:1, 24:17 Piłka meczowa!

Polska – Kanada 2:1, 23:16 Jakub Kochanowski - as serwisowy.

Polska – Kanada 2:1, 21:16

Przypomnijmy, że we wtorek swój trzeci turniej w Lidze Narodów rozpoczynają Polki:

Nawrocki po dwóch turniejach Ligi Narodów: Nie czuję niedosytu

Po dwóch turniejach Ligi Narodów polskie siatkarki mają na koncie dwa zwycięstwa i cztery porażki. Od wtorku w Holandii grać będą kolejne mecze z topowymi reprezentacjami. "Nie czuję niedosytu po zdobyciu pięciu punktów" - powiedział trener Jacek Nawrocki. Polskie siatkarki po turniejach w Stanach Zjednoczonych i Makau w piątek dotarły do Europy.

Polska – Kanada 2:1, 20:16 Skuteczny blok Piotra Nowakowskiego. Czas dla szkoleniowca Kanadyjczyków.

Polska – Kanada 2:1, 18:16 Seria Kanadyjczyków... Topnieje przewaga gospodarzy, a Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:1, 18:13 Znów skutecznie ze środka Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 2:1, 17:12 Skuteczny atak Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Kanada 2:1, 16:11 Pięć oczek zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 2:1, 15:11 Nicholas Hoag - atak w aut.

Polska – Kanada 2:1, 12:10 Nicholas Hoag - atak blok-aut.

Polska – Kanada 2:1, 12:9 Pomyłka Ryana Sclatera. Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:1, 11:9 Damian Schulz mocno z prawego skrzydła.

Polska – Kanada 2:1, 9:7 Michał Kubiak - as serwisowy.

Polska – Kanada 2:1, 8:7 Punkt przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 2:1, 6:6 Nicholas Hoag zmarnował zagrywkę.

Polska – Kanada 2:1, 4:4 Aleksander Śliwka – as serwisowy.

Polska – Kanada 2:1, 2:4 Skutecznie Ryan Sclater.

Polska – Kanada 2:1, 2:1 Rozpoczął się set numer cztery.

Polska – Kanada 2:1 (25:21, 26:24, 21:25) Historyczna chwila - pierwszy set w Lidze Narodów przegrany przez Polaków. W ostatniej akcji zablokowany Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 2:0, 21:24 Artur Szalpuk zaatakował w aut... Piłka setowa dla Kanady.

Polska – Kanada 2:0, 21:22 Jakub Kochanowski obił blok rywali.

Polska – Kanada 2:0, 20:21 Nicholas Hoag popełnił błąd! Już tylko punkt straty!

Polska – Kanada 2:0, 19:21 Piotr Nowakowski ze środka.

Polska – Kanada 2:0, 18:20 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

Polska – Kanada 2:0, 17:19 Pogubili się Kanadyjczycy przy wyprowadzaniu akcji. Już tylko dwa oczka różnicy. Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:0, 15:18 Jakub Kochanowski - as serwisowy!

Polska – Kanada 2:0, 14:18 Skutecznie Jakub Kochanowski!

Polska – Kanada 2:0, 13:18 Nicholas Hoag tym razem skutecznie.

Polska – Kanada 2:0, 13:17 Autowy atak Nicholasa Hoaga.

Polska – Kanada 2:0, 11:16 Kanadyjczycy utrzymali przewagę w środkowej części seta.

Kubiak uratował piłkę leżąc na plecach! Niesamowite poświęcenie kapitana (WIDEO)

Michał Kubiak dał prawdziwy popis w sobotę i poprowadził reprezentację Polski do wysokiego zwycięstwa z Rosją. Dzień później w starciu z Kanadą nasz kapitan zachwycił z kolei ekwilibrystyką: uratował akcję przebiciem na drugą stronę... leżąc na plecach! Przy stanie 14:14 drugiego seta meczu z Kanadą biało-czerwoni wyprowadzali kontratak, jednak Kubiak został wrzucony w siatkę.

Polska – Kanada 2:0, 10:14 Dawid Konarski po skosie.

Polska – Kanada 2:0, 9:13 Aleksander Śliwka znów skutecznie.

Polska – Kanada 2:0, 8:12 Świetny blok biało-czerwonych!

Polska – Kanada 2:0, 7:11 Aleksander Śliwka zaatakował po bloku rywali.

Polska – Kanada 2:0, 5:11 Vital Heynen poprosił o drugi czas w tym secie.

Polska – Kanada 2:0, 5:9 Nicholas Hoag popisał się potężnym atakiem.

Polska – Kanada 2:0, 4:8 Michał Kubiak skutecznie zaatakował po przerwie.

Polska – Kanada 2:0, 3:8 Nicholas Hoag ustalił wynik na pierwszej przerwie. Pięć oczek straty Polaków.

Polska – Kanada 2:0, 3:6 Skutecznie Aleksander Śliwka. Może to akcja na przebudzenie Polaków?

Polska – Kanada 2:0, 2:6 Piotr Nowakowski przegrał akcję na siatce.

Polska – Kanada 2:0, 1:5 Słaby początek Polaków. Ryan Sclater - as serwisowy, a szkoleniowiec biało-czerwonych poprosił o czas.

Polska – Kanada 2:0, 1:3 Rozpoczął się set numer trzy!

Polska – Kanada 2:0 (25:21, 26:24) Jakub Kochanowski asem serwisowym zakończył drugą odsłonę!

Polska – Kanada 1:0, 25:24 Zablokowany Jason DeRocco. Piłka setowa dla Polski, ale Stephane Antiga poprosił jeszcze o czas.

Polska – Kanada 1:0, 24:24 Damian Schulz skutecznie! Gramy na przewagi!

Polska – Kanada 1:0, 23:24 Aleksander Śliwka zaatakował w aut! Piłka setowa dla Kanady.

Polska – Kanada 1:0, 23:22 Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 1:0, 22:22 Punkt za punkt w końcówce seta. Na atak Lucasa Van Berkela odpowiedział Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 1:0, 20:20 Michał Kubiak skutecznie na lewym ataku.

Polska – Kanada 1:0, 17:17 Jason DeRocco zaatakował w aut.

Polska – Kanada 1:0, 15:16 Punkt straty Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 1:0, 15:15 Skuteczny atak Michała Kubiaka

Polska – Kanada 1:0, 13:13 Zablokowany Michał Kubiak, ale weryfikacja pokazała dotknięcie siatki!

Polska – Kanada 1:0, 12:13 Graham Vigrass - as serwisowy! Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Kanada 1:0, 12:12 Graham Vigrass - as serwisowy.

Polska – Kanada 1:0, 12:10 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

Polska – Kanada 1:0, 10:8 Jason DeRocco zablokowany przez Jakuba Kochanowskiego.

Polska – Kanada 1:0, 8:6 Skutecznie Michał Kubiak. Dwa oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Kanada 1:0, 6:4 Stephen Maar posłał piłkę w aut. Już trzeci błąd Kanadyjczyków na początku seta.

Polska – Kanada 1:0, 3:2 Jakub Kochanowski - as serwisowy.

Polska – Kanada 1:0, 1:1 Rozpoczął się set numer dwa!

Polska – Kanada 1:0 (25:21) Damian Schulz skutecznym atakiem zakończył pierwszą partię.

Polska – Kanada 0:0, 24:20 Michał Kubiak przepchnął piłkę na siatce i wywalczył piłkę setową.

Polska – Kanada 0:0, 23:19 Michał Kubiak przerwał serię rywali.

Polska – Kanada 0:0, 22:18 Jason DeRocco - atak blok-antenka.

Polska – Kanada 0:0, 21:16 Skuteczny atak Michała Kubiaka.

Polska – Kanada 0:0, 18:14 Znakomite uderzenie Aleksandra Śliwki. Polacy utrzymują dystans po przerwie.

Siatkarscy kibice naśladowali sędziego! Świetna zabawa w Krakowie (WIDEO)

Podczas spotkania Ligi Narodów Kanada - Korea Południowa (3:0) zgromadzeni na trybunach Tauron Areny Kraków kibice urządzili sobie zabawę w naśladowanie gestów arbitra. Zobacz materiał wideo.

Polska – Kanada 0:0, 16:12 Kontrę Polaków skończył Aleksander Śliwka. Cztery oczka różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Kanada 0:0, 15:12 Skutecznie Jason DeRocco, ale w kolejnej akcji odpowiedział Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 0:0, 13:10 Skutecznym atakiem popisał się Jakub Kochanowski.

Polska – Kanada 0:0, 10:9 Autowy atak Michała Kubiaka przerwał serię Polaków.

Polska – Kanada 0:0, 10:8 Cztery piłki z rzędu dla gospodarzy!  Trener reprezentacji Kanady poprosił o drugi czas, bo jego podopieczni popełnili sporo błędów w ostatnich akcjach.

Polska – Kanada 0:0, 6:8 Dwa oczka tracą Polacy na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Kanada 0:0, 6:7 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

Polska – Kanada 0:0, 5:5 Skuteczny blok! Polacy szybko odrobili straty. Stephane Antiga poprosił o czas.

Polska – Kanada 0:0, 2:5 Słaby początek Polaków.

Polska – Kanada 0:0, 0:3 Rozpoczął się trzeci mecz Polaków w Lidze Narodów.

Polska: Fabian Drzyzga, Bartłomiej Lemański, Michał Kubiak, Damian Schulz, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka – Paweł Zatorski (libero);
Kanada: Tyler Sanders, Lucas Van Berkel, Jason DeRocco, Bradley Robert Gunter, Graham Vigrass, Stephen Timothy Maar – Blair Bann (libero).

Spotkanie w Polsacie Sport komentują: Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Czas na hymny obu państw. "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców a capella.

Polska liderem Ligi Narodów siatkarzy!

Polscy siatkarze prowadzą w tabeli Ligi Narodów po dwóch seriach meczów. Biało-czerwoni, którzy w sobotę w Krakowie pokonali Rosję 3:0, wyprzedzają Francję. To jedyne dwa zespoły w 16-drużynowej stawce, które mają na koncie komplet punktów. Biało-czerwoni wcześniej wygrali z Koreą Południową 3:0.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów (25–27 maja, Katowice/Kraków):

2018-05-25: Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)
2018-05-25: Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14, 25:19)

2018-05-26: Polska – Rosja  3:0 (25:15, 25:23, 25:23)
2018-05-26: Kanada – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

2018-05-27: Polska – Kanada (niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat).
2018-05-27: Korea Południowa – Rosja (niedziela, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport).

WYNIKI I TABELE LIGI NARODÓW SIATKARZY

Liga Narodów: Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Polscy siatkarze zmierzą się z Kanadą w trzecim, ostatnim meczu inauguracyjnego turnieju tegorocznej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni mają na koncie dwa zwycięstwa i w przypadku niedzielnej wygranej za trzy punkty umocnią się na pozycji lidera tabeli. Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie oraz Polsacie Sport.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Kanada. Początek spotkania o godzinie 16.00; transmisja – Polsat Sport, Polsat.