Nice 1 Liga: Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport Extra

Piłka nożna

W przedostatniej kolejce Nice 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec powalczy o awans do LOTTO Ekstraklasy z desperacko broniącym się przed spadkiem Ruchem Chorzów. Transmisja meczu w Polsacie Sport Extra.

Finisz sezonu Nice 1 Ligi podobnie jak rok temu dostarcza kibicom ogromu emocji! Na dwie kolejki przed końcem nadal nie wiadomo kto awansuje do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, a kto spadnie z jej zaplecza. Największe szanse na sukces ma w tym momencie liderująca tabeli Miedź Legnica, której nawet wywalczenie jednego punktu w ostatnich dwóch meczach wystarczy do świętowania awansu.

Również Zagłębie ma szanse, by już w niedzielę rozstrzygnąć losy sezonu na swoją korzyść. Jeżeli podopieczni Dariusza Dudka wygrają spotkanie z Ruchem, a Chojniczanka zgubi punkty w wyjazdowym meczu z liderem, to sosnowiczanie osiągną to, czego nie udało im się dopiąć rok temu.

Wbrew wcześniejszym przesłankom szanse na utrzymanie w Nice 1 Lidze nadal posiada Ruch, który wygrał dwa ostatnie spotkania (z GKS Katowice 1:0 i Odrą Opole 3:0). Choć jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, "Niebiescy" nadal mogą utrzymać się w przypadku wygrania ostatnich spotkań oraz korzystnych dla siebie wyników innych drużyn.

Transmisja meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec od godziny 12.30 w Polsacie Sport Extra. Komentują Cezary Kowalski i Tomasz Łapiński.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze