Rosja ograła Koreę Południową na zakończenie turnieju w Krakowie

Siatkarze Rosji pokonali w Krakowie Koreę Południową 3:0 w spotkaniu kończącym pierwszy turniej Ligi Narodów. We wcześniejszym niedzielnym meczu Polska pokonała Kanadę 3:1.

W poprzednich spotkaniach Koreańczycy ulegli Polsce (0:3) oraz Kanadzie (0:3), natomiast siatkarze Sbornej po pokonaniu Kanady (3:0), przegrali z Polską (0:3).

Mistrzowie Europy byli zdecydowanymi faworytami konfrontacji z ekipą z Azji, jednak chcieli chyba wygrać to spotkanie na stojąco, przez co szeroko otworzyli rywalom furtkę do zwycięstwa w pierwszym secie. Koreańczycy mogą winić wyłącznie siebie, że nie zdołali wykorzystać szansy. W rywalizacji na przewagi mieli nawet piłkę setową, jednak skuteczny atak Dmitrija Muserskiego i pomyłka Jae-Duck Seo przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Sbornej (28:26).

W drugiej odsłonie podopieczni Siergieja Szlapnikowa nie zamierzali już rozstrzygać seta w ostatnich akcjach i już na drugiej przerwie wypracowała sobie przewagę (16:13). Do końca seta utrzymali zaliczkę i wygrali, a wynik seta skutecznym atakiem ustalił Egor Kliuka (25:21). W trzeciej partii Rosjanie szybko zaczęli budować przewagę (8:4), a po drugiej przerwie technicznej wzrosła ona do dziesięciu oczek (17:7). Końcówka tego seta nie miała wiele wspólnego z poziomem, jakiego moglibyśmy oczekiwać od meczu Ligi Narodów, a męczarnie siatkarzy i kibiców zakończył Ilia Własow (25:15).

Rosjanie pewnie wygrali spotkanie, w którym jedna drużyna miała umiejętności, lecz zaprezentowała brak chęci do gry, a druga chęci co prawda miała, lecz nie podparła ich siatkarskimi umiejętnościami.

Turniej Ligi Narodów (25–27 maja, Katowice/Kraków):

2018-05-25: Polska – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:18, 25:21)
2018-05-25: Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14, 25:19)

2018-05-26: Polska – Rosja  3:0 (25:15, 25:23, 25:23)
2018-05-26: Kanada – Korea Południowa 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

2018-05-27: Polska – Kanada 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17)
2018-05-27: Korea Południowa – Rosja 3:0 (28:26, 25:21, 25:15)