Francuzi w 2018 roku wygrali już z Rosją i ponieśli porażkę z reprezentacją Kolumbii. Przed nimi zostały jeszcze spotkania z Włochami oraz Stanami Zjednoczonymi. Irlandia zaś ma na swoim koncie przegraną z Turcją, a w planach mecz z USA.

 

Ostatni raz obie reprezentacje spotkały się podczas Euro 2016. W 1/8 finału Irlandczycy prowadzili 1:0, ale po dwóch golach Antoine'a Griezmanna to Francuzi mogli się cieszyć z awansu. Kibice zapewne do dziś pamiętają starcie z 2009 roku, kiedy to w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach (ręka Thierry'ego Henry'ego w dogrywce) "Trójkolorowi" wygrali baraż o mistrzostwa świata w RPA.

 

Francja w eliminacjach do mundialu w Rosji pewnie wygrała grupę A, mimo takich wpadek jak remis z Luksemburgiem. Irlandczycy musieli walczyć w barażach, w których najpierw zremisowali 0:0, a następnie przegrali 1:5 z Danią. Co ciekawe właśnie z Duńczykami przyjdzie się mierzyć piłkarzom Didiera Deschampsa podczas turnieju w Rosji. Ponadto w grupie C za rywali mają jeszcze Peru i Australię.

 

Transmisja meczu Francja - Irlandia od godziny 20.55 w Polsacie Sport.