Celem projektu jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. „Projekt Wojownik” polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno sportowych dla żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych.
 
To spora nobilitacja rozpocząć cykl spotkań związanych z "Projektem Wojownik". Weterani mają możliwość przyjść i poruszać się, a czasami brakuje im chęci i odpowiednich bodźców. Dodatkowo można podszkolić elementy, które są jedną z podstawowych broni żołnierza, czyli walkę wręcz powiedział Łukasz Jurkowski.

Zajęcia będą polegały na seminariach (treningach) z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które będą prowadzić czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszej na świecie federacji UFC (Ultimate Fighting Championship), czołowej europejskiej federacji KSW (Konfrontacja Stylów Walki) oraz mistrzowie innych federacji. Piątkowe zajęcia poprowadzi pierwszy mistrz turnieju KSW Łukasz „Juras” Jurkowski, komentator sportowy, bloger, spiker i wielki fan Legii Warszawa.

- Jestem pierwszym Jurkowskim od wielu pokoleń, który nie nosi munduru. Cieszę się, że moje umiejętności zostały dostrzeżone i mogłem pomóc polskiej armii w taki sposób. Poziom sportowy uczestników jest bardzo zróżnicowany, ale nie każdy na co dzień ma do czynienia z tym sportem. Nie chodzi tutaj o rywalizację, ale o integrację i sam udział jest najważniejszy - dodał "Juras".

W załączonym materiale wideo rozmowa z Łukaszem Jurkowskim.