Nawałka: Milik i Błaszczykowski nie są gotowi na 90 minut

Piłka nożna

W pełni zdrowia Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski są pierwszymi wyborami Adama Nawałki w reprezentacji Polski. Po problemach zdrowotnych w minionych rozgrywkach ich występ na MŚ 2018 w Rosji stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy selekcjoner planuje posłać do boju swoje gwiazdy, czy ich zdrowie okaże się ważniejsze?

Jakub Błaszczykowski i Arkadiusz Milik byli kluczowymi postaciami reprezentacji Polski na Euro 2016. Od tamtych dni jednak ich kariery nie rozwijały się jak powinny: obaj zmagali się z bolesnymi urazami, które na długie miesiące wykluczały ich z gry.

Obaj reprezentanci wrócili do gry kilka tygodni temu, a Adam Nawałka został zapytany o ich przygotowanie na tym etapie zgrupowania przed MŚ 2018.

"Jestem zadowolony z ich formy. Zarówno Kuba, jak i Arek prezentują już swój optymalny poziom. Każdy z nich był gotowy do gry od dawna, jednak zostali odpowiednio poprowadzeni w klubach i się wstrzymano. Świetnie spisali się zarówno fizjoterapeuci, a wprowadzano ich systematycznie. Po naszej grze kontrolnej było widać świetną dyspozycję Arka. Czy może grać pełne 90 minut? Uważam, że jeszcze nie. Grał przez określony czas i prezentował się świetnie, jeśli chodzi o mobilność i szybkość. Musimy jeszcze popracować nad wydolnością. Podobnie jest z Kubą. Jest jeszcze trochę czasu i wykorzystamy to w najlepszy możliwy sposób" - odpowiedział Nawałka.

 

Fragment konferencji prasowej w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze