Osiem polskich pięściarek wystąpi na mistrzostwach Europy w Sofii

Sporty walki
Osiem polskich pięściarek wystąpi na mistrzostwach Europy w Sofii
fot. PAP

Osiem polskich zawodniczek wystąpi w mistrzostwach Europy, które 5 czerwca rozpoczną się w Sofii. W składzie jest jedna medalistka poprzedniego czempionatu - Sandra Drabik (51 kg).

"W bułgarskiej stolicy wystąpią: Drabik, Anna Góralska (54 kg), Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Karolina Koszewska (69 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg), Agata Kaczmarska (81 kg) i Lidia Fidura (+81 kg)" - poinformował PAP trener reprezentacji biało-czerwonych Marek Węgierski.

 

Na poprzednich ME, również w Sofii (2016), srebrny medal wywalczyła Sylwia Kusiak (+81kg), a brązowe Drabik (51 kg) i Kinga Siwa (64 kg).

 

"Na ostatnich sparingach w Wałczu Kusiak walczyła o miejsce w kadrze z Fidurą, która okazała się lepsza" - stwierdził selekcjoner reprezentacji.

 

Tegoroczny czempionat pierwotnie miał się odbyć w maju w Cetniewie, jednak ostatecznie europejska federacja przeniosła go do Bułgarii (5-13 czerwca).

 

Mistrzostwa Europy kobiet rozgrywane są od 17 lat. Do tej pory Polki sięgnęły po 30 krążków, w tym cztery złote. Dwukrotnie zwyciężała Karolina Michalczuk, a wygrywały też Karolina Łukasik (obecnie pod nazwiskiem Koszewska) i Beata Małek.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze